ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Práve teraz: Na námestí v Seredi sa konalo slávnostné odhalenie sochy Legionára

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Práve teraz bola odhalená socha legionára na námestí pred Mestským úradom v Seredi.

Slávnostného aktu a pietnej spomienky sa zúčastnili zástupcovia legionárskej obce, veľvyslanectva Českej republiky, Ministerstva vnútra a obrany, vedenie mesta a niekoľko desiatok obyvateľov mesta.

Socha legionára sa na čestné miesto vrátila po desiatkach rokov. Odstránená bola z ideologických dôvodov a vyhotoveniu repliky predchádzalo niekoľkomesačné usilovné hľadanie originálu, ktorý mal byť vhodený do tzv. konskej jamy neďaleko koryta rieky Váh smerom do kempingu.

Z hľadania originálu a realizácie repliky sochy pripravujeme podrobný materiál.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Slovné spojenie „Práve teraz“ v nadpise, resp. v texte nie je príliš vhodné. Zajtra si otvorím článok a dočítam sa, že práve teraz… O týždeň otvorím a ešte stále to bude práve teraz. Odstupom času to bude znieť čudne.

  2. Poziadam MM, aby aj o tyzden pod tymto clankom nechal datum 26.10. Aby ta nemiatlo, ze v tomto pripade prave teraz uz bolo.
    Inak legionar to miesto ,,zdôstojni,,. Aj prave teraz, aj prave teraz potom.

  3. Tu sa plati za nejakeho legionara aby vojaci z povolania si mali nacom honit ale opravit cele parkovisko a cestu pred jednotu nenapadne nikoho. Tadsej socha ako uzitocna gec pre cele obyvatelstvo.

  4. Ty Xxx,to je pamiatka na padlých pri obrane vlasti,čo to má spoločné s Jednotou ? Iba tupí blbci dokážu znevažovať takúto pietnu udalosť Bolo to veľmi pekné,dôstojné,takú peknú sochu som už dávno nevidel.

  5. Stále tu ktosi čosi kritizuje… socha je veľmi pekná. Široko – ďaleko nijaké mesto takú nemá.
    Jediné čo vytýkam adminovi je,že sem dal veľa takmer identických fotiek. Nekritizujte tu furt aby mi nezabehlo to kura čo si idem upiecť ! (aj keď mnohí by boli radi…)

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img