ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Ešte aj papierové etikety počas desiatok rokov zostali nepoškodené

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Po rozbalení dnešného balíčka z prírastkom artefaktov určených do múzea totality som sa vážne zamyslel nad tým, aké „tajné skrýše“  niektorí ľudia po viac ako tridsiatych rokoch od revolúcie otvárajú.

Starý pán z opačného kúta republiky pedantne zabalil a pred rozbitím ochránil tri originálne zabalené fľaštičky s razítkovou farbou, klasickú stolovú soľničku, originálnu krabičku s originálnymi bombičkami do sódovej fľaše a tri kotúľky s niťami do šijacieho stroja. Práve tieto kotúľky mi pripomenuli detstvo, kedy asi pred 45 rokmi som u babky v Dolnej Strede obdobné drevené kotúľky videl nastrčené na starej Singerke.   Odvtedy som tieto nite nevidel…

Mnohí si isto spomenú na klasické zápalky od SMREČINY n.p. Banská Bystrica zabalené v originálnom hneom papieri. Dnes je už jednoducho všetko inak…

Na všetkých predmetoch je zaujímavý ich stav. Všetky sú totiž ako nové, akoby práve vyšli z výroby. Čisté a nepoškodené sú dokonca aj papierové krabičky a etikety nalepené na kotúľkach.

Srdečná vďaka pánovi, ktorý všetky veci zachoval v perfektnom stave. Verím, že v expozícii zaujmú…

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Krásne spomienky pán Majko!Už aby sa k vám dalo ísť pozrieť osobne.Čítam vaše príspevky stále a žasnem čo mi po takej dlhej dobe dokáže zlepšiť náladu aj v mojom veku.Gratulujem.Teším sa vášmu múzeu aj odhodlaniu tieto veci zozbierať

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img