ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Generál Macko hovorí o súčasnej situácii v krajine

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Problémom je dnes vnímanie situácie okolo nás úplne bežnými ľuďmi. Nemajú dostatočný prehľad o dianí v krajine, zpravidla sa obmedzujú na čítanie iba niektorých médií, alebo sledovanie iba niektorých televízií, či dokonca iba určitých typov vysielaných programov. Nevidia tak súvislosti a ich rozhodovanie v mnohých prípadoch iba ťažko môže byť racionálne.

Už dlhšiu dobu sa snažíme prinášať pohľady na dianie priamo uverejňovaním statusov zo sociálnych sietí, ktoré sú ľuďom blízke, no vzhľadom na sociálnych sieťach fungujúce algoritmy poskytujúce konkrétnym užívateľom iba vybraný obsah, nemusia sa zobrazovať.

Dnes prinášame krátky rozhovor s generálom Pavlom Mackom, počas svojej aktívnej činnosti v OS SR najvyššie postaveným Slovenským  dôstojníkom veliacim v aliancii  NATO.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Ludia vedia čo sa deje na Slovensku, netreba podceňovať, ale veľa zlého robia aj novinari. Voľby sú raz za štyri roky ak som zvolil blázna, plagiatora, mafiána absolútne nemoraneho človeka, potom sa len pozerám že som znova naletel. V armáde sa zmena vykoná ľahko rozkazom, pán general.

 2. Milan 8. októbra 2021, 13:10 – pre ulahcenie, CITUJEM zo svojho prispevku pod clankom, ktory som napisal hned po volbach:

  „A od zaciatku MUSIA OBCANIA KONTROLOVAT POLITIKOV zo vsetkych stran, ktore moc v state preberu.”

 3. Pan Majko, šľapeme kapustu, kapitalizmus ma dosť penez aby zaplatil trepálov ktorý ohlupujú voličov. Po voľbách je jedno kto koho volil. Keby ľudia vedeli pred voľbami ze Matovič je plagiator tak ho nevolia. Výtazom je vždy kapitalizmus.

 4. Milan 8. októbra 2021, 15:20 – je jedno, kto vyhra volby – ucinna a systematicka KONTROLA obcanmi je NEVYHNUTNA !! Ked politik vie, ze ma „na krku mnozstvo zvedavych oci“, bude sa tak sprvata. Rovnako, zariadi sa aj vtedy ked vie, ze ludia su apaticki a len zundru pri klavesnici pocitacov.
  Toto plati pre vysoku politiku, ale aj spravu veci verejnych priamo v samospravach, ktore su obcanom najblizsie.

 5. Lipšic dostal mandát od ľudí ???
  To že Matovič verejne oklamal svoje ovce že má titul legálne je v poriadku ?
  Podvodníci nemajú v slušnej spoločnosti miesto ! A táto vláda nemá už ani podporu obyvatelov.

 6. Pan Majko, ak budú média pravdivo informovať občana, kontrola politikov bude pod kontrolov. Občan si ľahšie vyberie stranu ktorej dá hlas.

 7. I tak še dá: Neblúznite a neočierňujte prosím. Neviem komu a čomu ste služili Vy. Tu je môj preibeh služby a skúsenosti.
  Pán MIlan: V demokratických krajinách to ani s tými rozkazmi nie je také jednoduché. Nestačí vydať rozkaz, ľudia aj vojaci musia byť presvedčení, že je to dobrý rozkaz a musia mu rozumieť, čo sa ním sleduje. To je pravá úloha denerála v demokracii. Viesť ľudí, ktkrý vám dôverujú a nie sa Vás boja.
  I tak še dá: Na poučenie pred pred budúcimi útočnými komentármi:
  https://pavelmacko.sk/o-mne/

 8. Pan Macko hádam rozkaz je stále rozkazom, hádam ako generál nebudem polemizovať o rozkaze s obyčajnim vojačikom tak som to myslel. Slúžil som skôr v armáde ako Vy Pan generál. O žiadne očiernovanie nešlo. Je vidieť z vašej reakcie na článok že si potrpite na svojom titule.

 9. Iný gen. v. v. zas hovorí, že „Armáda nie je o pocitoch, ale o rozkazoch. Sila rozkazu je viac ako zákon,“. V tom porovnaní so silou rozkazu vs zákon sa, samozrejme, sakramentsky sekol, ale inak vystihol podstatu, že rozkaz sa má plniť a nediskutovať o ňom. Ak by vojaci v niektorých prípadoch neboli presvedčení, že je rozkaz dobrý, tak akú majú možnosť? Odmietnuť ho? Polemizovať o ňom? A čo trestný čin neuposlúchnutia rozkazu podľa § 393 TZ?

 10. Bohuzial mas pravdu. U nas musi vykonat rozkaz. Ale napr. v Cesku uz nie. Pokial je rozkaz zjavne protizakonny ma pravo, dokonca povinnost ho nevykonat. Inak moze byt trestne zodpovedny.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img