ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Obaly zo socialistických cigariet, známky, odznaky – Múzeum totality vystavuje

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Súbor tento týždeň do Múzea totality prijatých exponátov završujeme piatkovým balíčkom, ktorý nám Marek doviezol z Prahy. Exponáty pochádzajú z celej Českej republiky a okrem štyroch originálnych vlajok ČSSR, vo vitrínach skončí niekoľko bábik, Mončiči, obaly od starých cigariet, odznaky a známky Černobylskej tragédie, tentokrát vydané Bieloruskou poštou.

Klasické socialistické gumené bábiky – bez oblečenia. Škoda, šatečky by bodli, no aj bez nich sú vhodným doplnením obrazu, s čím sa deti pred viac ako štvrť storočím hrali…

Klasická socialistická hračka „Mončiči“ nesmie chýbať. Kde sa „narodila“ netušíme, no na Slovensko dorazila z Českej republiky.

Priznám sa, že na fotografiách v inzeráte vyzerali tieto obaly socialistických cigariet v lepšom stave. No, neboli drahé a keďže som nikdy nefajčil, veľmi nemám odkiaľ takého vykopávky zohnať. Ak by niekto doma našiel nedofajčenú krabičku cigariet akejkolvek značky – radi v múzeu uvítame…

Los Československej štátnej lotérie s potlačou Pečivární a kávovín Koncernového podniku Sereď potešil a doplní vo vitríne zameranej na Sereď vlajočku Pečívární starú asi 4O rokov.

Zaujímavosťou tohto losu je, že žrebovanie prebehlo  17.11. 1988, teda presne rok pred historickými udalosťami Novembra ´89.

No a ďalšie odznaky, tentokrát hlavne ČEDOK cestovná kancelária z roku 1980.

Ak máte staré predmety z čias socializmu, nevyhadzujte ich. Kontaktujte nás, možno skončia v múzeu rovnako, ako už veľa zo súčasných exponátov. Priložte ruku k cieľu ukázať našim deťom, vnukom a ďalším generáciám, ako sa žilo za socializmu a aké predmety sme používali.

Ďakujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img