ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

VÝZVA ODS PRE PREMIÉRA SR

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
VÝZVA ODS PRE PREMIÉRA SR
Stále sa rozširujúce podozrenia o masovom nasadení agentov a legalizantov spravodajských služieb v štátnych orgánoch či dokonca v parlamente, ako aj vyjadrenia bývalého riaditeľa SIS o rozpracovaní desiatok sudcov spravodajskou službou, vzbudzujú vážne znepokojenie širokej verejnosti. Existuje obava, či Slovenská republika je ešte fungujúcou zastupiteľskou demokraciou, alebo v skutočnosti krajine vládnu tí, ktorí reálne ovládajú spravodajské služby. Rovnaké pochybnosti môžu vznikať aj o nezávislosti rozhodovania sudcov a prokurátorov.
V súvislosti s dianím v bezpečnostných zložkách, únikmi citlivých informácií a intenzívnymi aktivitami Slovenskej informačnej služby mimo jej bežný rámec činnosti podľa zákona by mal premiér SR bezodkladne zvolať Výbor Bezpečnostnej rady SR pre koordináciu spravodajských služieb a samotnú Bezpečnostnú radu SR.
Občania potrebujú garanciu, že im vládnu, aj keď nedokonale, ľudia a ústavné orgány kreované v súlade s Ústavou SR. Je neprípustné, aby sa akákoľvek spravodajská služba vymkla kontrole a prostredníctvom svojich ľudí ovládala finančnú správu alebo jej zložky, policajné zložky, prokuratúru, súdy a ďalšie orgány verejnej moci.
Bezpečnostná rada SR a vláda SR by mali prijať nasledovné okamžité opatrenia:
1) Zaistiť riadny chod ústavných a štátnych orgánov SR a prijať účinné opatrenia na vylúčenie podozrení, že tieto sú ovplyvňované nezákonnou infiltráciou domácich alebo zahraničných agentov. Okamžite suspendovať všetky činnosti spravodajských zložiek smerujúce k ovládnutiu alebo ovplyvňovaniu činnosti štátnych a justičných orgánov SR.
2) Urýchlene pripraviť legislatívu, ktorá umožní účinnú previerku bezúhonnosti a bezpečnostnej spoľahlivosti verejných funkcionárov vrátane prokurátorov a sudcov s cieľom vylúčiť, aby tí konali pod tlakom vydierania alebo boli agentami spravodajských služieb.
3) Pripraviť legislatívu na zrušenie Slovenskej informačnej služby a jej transformáciu do nového civilného spravodajstva, ktorého úlohou bude ochrana ústavy a ústavného zriadenia.
4) Urýchlene pripraviť zákonné podmienky na vytvorenie skutočne nezávislej a nadrezortnej inšpekcie bezpečnostných zložiek.
ODS – OBČIANSKI DEMOKRATI SLOVENSKA sú pripravení aktívne spolupracovať na príprave uvedených legislatívnych opatrení na zaistenie ochrany demokratického ústavného zriadenia Slovenskej republiky.
Zdroj: FB, Wikipedia.org

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img