ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Zberateľ zhodnotil, že jeho bývalé artefakty našli výborný priestor na vystavenie

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dnes popoludní si v Múzeu totality aj svoje v minulosti vlastné historické kúsky pozrel zberateľ z Brezna s kolegom. Ako veľká plastická mapa Československej socialistickej republiky, tak historický klasický lekársky tlakomer, originálny vyšívaná zástava či smaltovaný štátny znak, iba pred niekoľkými mesiacmi za výhodných podmienok skončili práve v našom múzeu ako exponáty.

Je príjemné vidieť spokojného zberateľa, ktorý hneď na začiatku zhodnotil, kde majú exponáty najväčší význam. Pán sa totiž špecializoval na historické autíčka.

Vďaka ďalším ľuďom v našich priestoroch skončili aj ďalšie predmety, ktoré si postupne predstavíme v novinách a hlavne na webe, kde záujemcovia nájdu všetky exponáty aj s popismi a ich pôvodom.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Teraz som zbadala ďalší článok z múzea.Kedy bude možná návšteva?Ako sú tie exponáty rozdelené?Môžete niečo bližšie k tomu napísať?

 2. Lucia G. 8. septembra 2021, 22:08 – navsteva verejnosti zatial velmi mozna nie je. Na muzeum je sice vyhradena jedna viac menej samostatna budova o uzitkovej ploche viac ako 100 m2 so svetlou vyskou 4m, no je sucastou dvora, ktory postupne upravujeme. Pripravime ale jeden den na otvorenie, kde navsteva urcite mozna bude.

  Vstup maju na vsetky akcie aj clenovia Klubu demokracie, ktory sa stretava sporadicky uz roky a muzeom ziskava vynimocne priestory s atmosferou povzbudzujucou myslienky a umoznujucou aktivne relaxovat v prijemnom prostredi.

  Muzeum ma uz svoju internetovu domenu a stranku, ktora umozni virualnu prehliadku muzea a kazdeho exponatu samostatne.

  Mozne bude studium materialov nachadzajucich sa v archive a to hlavne zaujemcom z radov studentov historie, politologie, zurnalistiky a aj strednych skol. V podstate kazdeho, kto prejavi zaujem o novodobu historiu – konkretne 1968 a 1989 rok a socializmus ako taky.

  Z upravy interieru som sam prekvapeny, vydaril sa nad moje ocakavania. Zatial ho kladne hodnotil kazdy, kto osobne videl. A to sme este stale v stadiu dokoncovania expozicie a studovne.

  Sustavne pribudaju nove artefakty a uz su aj ludia, ktori sa nam posuvaju niekedy aj zaujimave exponaty. Postupne vsetky predstavime a kazdemu, kto sa rozhodne veci viazuce sa k tomuto obdobiu vystavit verejnosti, dakujeme.

  O vsetkom priebezne informujeme a pri tom aj zostaneme. Vdaka za zaujem.

 3. Pán Majko pozeral som všetky články z tých vecí ktoré prijímate do múzea a keď ste to fotil na takom sklenom stole tak boli vidieť noviny a časopisy.Máte asi veľký archív aj starých aj nových.Dennú tlač aj eNko a máte aj iné tak trochu konšpiračné?Pýtam sa preto lebo píšete rozumne ako kebyže máte prehľad čo píšu všetky strany

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img