ISSN 1337-8481

piatok, 19. júla, 2024

Nápojový lístok sa po viac ako štvrť storočí vrátil tam, kde bol vyrobený.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Nestáva sa často, aby sa výrobky staré viac ako štvrť storočie vo veľmi zachovalom stave vracali výrobcovi do archívu.

Po dlhej dobe čítajúcej sa na desaťročia, sme sa tentokrát v štúdiu stretli s Martinom Ternénym v súčasnej dobe sa venujúcim výučbe hudby na Ľudovej škole umenia v Pate. Martin dlho býval a hudbu učil vo Svite, kde si užíval čistý tatranský vzduch.

My vekom starší si ho ale pamätáme z BALU BARu, v ktorom hneď po revolúcii podnikal. Ide o terajší Šport klub na futbalovom štadióne. Aj Martin sa prekvapil obsahom archívu nášho média, keď sme mu  v albumoch obratom vyhľadali fotografie z pred prakticky 30 rokov.

No prekvapil aj on nás. Doma našiel a priniesol nám do zbierky Nápojový lístok, ktorý sme mu vyrobili ešte takpovediac v začiatkoch podnikateľskej kariéry ako jeho, tak našej. Samozrejme, lístok zodpovedá úrovni danej doby a to čo do grafiky, aj technológie tlače. Napriek tomu ani viac ako štvrť storočie nestačilo, aby sa zničil, vybledol či inak stratil na hodnote. Aj keď dnes už len zberateľskej. A to ako pre firmu, tak pre syna nápojové a jedálne lístky zbierajúceho už roky.

Čo ešte nie je z nápojového lístku aktuálne?  Slovenské koruny a ceny…

Nápojový lístok dávno nejestvujúceho BALU BARu teda po desiatkach rokov skončil tam, kde bol vyrobený a navyše v jednej z najobsiahlejších zbierok obdobných lístkov prakticky z celého sveta.

Martina ale poznáme aj z jednej zo známych seredských skupín  RANDAL. Skupina bola založená v roku  1982  a stále ju v zostave  Jano Polednák, Rudo Krivošík a Martin Terneny  môžeme vidieť hrávať na rôznych akciách. Naposledy skupinu fanúšikovia mohli vtejto zostave vidieť hrať v Pate na dňoch obce.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img