ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

Pozor, sociálna sieť nie je rodinný album

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Opäť sa nám vyskytli prípady vydierania cez sociálne siete. Prečo v úvode spomíname rodinný album?

Niektorí si totiž vymieňajú cez sociálne siete fotografie, do tajov ktorých by ste zrejme zasvätili aj málokoho zo svojich najbližších… Ide o intímne fotografie, ktoré poškodení zaslali cudzím ľuďom, ktorých v živote reálne nestretli.
Rovnako zle, ak nie horšie to môže dopadnúť pokiaľ zverejníte na sociálnych sieťach intímne video.

V našom kraji aktuálne vyšetrujeme prípad, kde neznáma osoba na sociálnej sieti kontaktovala cez videohovor potencionálnu obeť a to tým spôsobom, že mu pustil video neznámej nahej ženy, kde následne poškodenému uviedol aby sa vyzliekol. Ďalšie detaily vám zrejme nemusíme prezrádzať…

Čo bolo ďalej?
V najlepšom sa z ničoho nič objavil na obrazovke muž, ktorý sa do scenára tohto videjka zapojil. Prostredníctvom textových správ začal svoju obeť vydierať s tým, že ak mu nepošle na účet 27 760 dolárov, zverejní video na internete. V tomto prípade našťastie muž „podvodníkovi“ nenaletel a o svoje peniaze neprišiel.

Sociálne siete sú fenoménom aktuálnej doby a je len na nás, do akej miery odhalíme svoje súkromie celému svetu… Myslite na to, že čokoľvek na internet uverejníte, napriek tomu, že to neskôr zmažete, zostáva navždy „niekde“ uložené a nikdy neviete kedy to niekto proti vám zneužije.

 

zdroj: Polícia

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img