ISSN 1337-8481

pondelok, 15. apríla, 2024

Vie niekto používať logaritmické pravítko?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V múzeu totality medzi kúskami z čias socializmu máme zopár zaujímavých vecí, ktoré by sme nechceli mať len vystavené, ale radi by sme hlavne súčasným mladým ľuďom ukázali, ako sa aj zložité výpočty v minulosti robili nie na kalkulačkách, mobilných telefónoch či hodinkách, ale logaritmickým pravítkom. Dve máme zachované ešte zo školských  čias môjho otca a ďalšie dve sme získali kúpou cez internet.

Tentokrát sa na hlavne na vekom staršiu verejnosť obraciame s prosbou – vie niekto používať / počítať s logaritmickým pravítkom? K dispozícii je krátke aj dlhé a všetky v perfektnom stave.

Napíšte prosím na e-mail:  majko@majko.sk, alebo pošlite SMS / volajte na 0907 277 777.

Ďakujeme.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Na margo nadpisu..
    Ak to so školstvom pôjde takto ďalej, ak Covid-19 bude držať deti doma, miesto chodenia do školy.., tak nikto už nezvládne ani malú násobilku na kalkulačke. Nieto ešte, že logaritmy..

  2. Anonym 18. augusta 2021, 9:36 – dik, ale ja chcem urobit video o moznostiach tejto v podstate genialnej pomocky. Problem je, ze dnes uz malo ludi vie o tom, ze logaritmicke pravitky vobec boli, nieto ze by s nimi vedeli robit.

  3. Miloš ešte v 80.rokoch sa na seredskom gympli bežne používali aj logaritmické tabuľky a aj bola na matike časť venovaná log.pravítku,no ale ako sa hovorí – bejvávalo…:-D

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img