ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Slovensko ukončí súkromný chov tigrov a šeliem

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
SLOVENSKO UKONČÍ SÚKROMNÝ CHOV TIGROV A ŠELIEM
🐯Rôzne “mini zoo” či “ranče”, kde si návštevníci chodia tigríky pozerať, fotiť či hladkať budú minulosťou. Dnes sme so Zvierací ombudsman absolvovali rozporové konanie k zákazu súkromného chovu tigrov a iných šeliem. Šelmy nebudú môcť byť v držbe, čo znamená množiť ani predávať. Taktiež nebudú vznikať ani nové súkromné chovy.
🐅 Jednou z našich zásadných pripomienok bola aj možnosť vzniku záchytného zariadenia, kde by mohli byť “nechcené” tigre umiestnené. Som rád, že aj pri tejto pripomienke došlo k zhode. Ministerstvo prisľúbilo, že bude pracovať na jej vytvorení s už existujúcimi zariadeniami, ktoré spĺňajú základné podmienky.
🤝 V rámci právnych limitácií sme vyrokovali maximum čo nám Ministerstvo životného prostredia umožnilo. Som rád, že sme sa na Slovensku v ochrane zvierat posunuli o krok vpred.
👏 Ďakujem všetkým, ktorí ste podpísali našu výzvu Klietka nie je záchrana ako aj hromadnú pripomienku k návrhu ministerstva. Bez vás by to nešlo!
🖊 Proces schvaľovania však nie je na konci, čím viac nás bude tým je väčšia šanca, že všetko dobre dopade. Výzvu Klietka nie je záchrana môžete podpísať tu: https://www.martinhojsik.sk/klietka_nie_je_zachrana
Má to zmysel.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Život v klietke musí byť po piči kvalitka.. Klietka je určite jediná záchrana. Nech sa páči, kúp si jednu aj pre seba.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img