ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Socialistický alobal pre turistov, dopravná skladačka a ďalšie exponáty z Čiech

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Tohto týždňové predmety z čias pamätajúcich socializmus zakúpené v Českej republike, boli ešte tak pred dvomi hodinami na ceste z Prahy. No teraz sú už vo vitrínach pripravené na spracovanie do online prehliadky exponátov múzea a študovne totality u nás v Seredi.

Do zbierky nám teda pribudol napríklad viac ako 40 rokov starý alobal na grilovanie v turistickom balení, ktorý v tej dobe stál 6,50 Kčs. Ako bonus k alobalu výrobca na kartónový obal vytlačil niekoľko receptov využiteľných pri grilovaní. Snáď sa žiadna z návštev nezmýli a pri najbližšom grilovaní neskončí rozkúskovaný na našom grile.

Na dokreslenie starej tzv. Guttenbergovej technológie tlače sa vo vitríne pri Americkej retuši fotografií na reklamné účely, plastových a kovových štočkov bude vynímať aj kovové písmeno  „M“ pochádzajúce z tlačiarenskej sady. Koľko takýchto písmen musel sadzač zoradiť napríklad len do nadpisu článku nehovoriac o texte na niekoľkých novinových stranách?

Zaujímavá je aj „Dopravní skládanka“ výrobcu  Komenium Praha fungujúca ako školská pomôcka 10-00-46. Napriek jej zachovalosti z prevedenia usudzujeme na vek cca 40 až 50 rokov. Je potešiteľné, že už v tej dobe sa na výuku bezpečnosti cestnej premávky dbalo už na školách.

Tento predmet z čias socializmu je výborným doplnkom projektu  „Bezpečné mesto“ nami úspešne budovaného už viac ako 12 rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img