ISSN 1337-8481

streda, 28. februára, 2024

Poslankyňa Edita Červeňová – jej výzvy občanom, plané sľuby a klamstvá

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď /  Za posledné obdobie občania a obyvatelia mesta mimoriadne zanedbávanú údržbu, neskoré kosenie a úplne rozbité chodníky kritizovali v mnohých článkoch, statusoch na sociálnych sietiach, ako aj diskusiách pod nimi. Na všetko toto upozorňujeme dlhodobo a to prinášaním nespochybniteľnej foto a videodokumentácie, čo však riešeniam problému pomáha minimálne, keďže o využití cca 15 mil. Eur ročne zaplatených nami obyvateľmi mesta rozhodujú poslanci MsZ a vedenie mesta už tri volebné obdobia  na čele s primátorom,  Ing. Martinom Tomčányim.

Sú tomu presne dva roky, čo  na jednu z uverejnených kritík poslankyňa MsZ JUDr.Edita Červeňová vo svojom verejnom statuse na sociálnej sieti ku kritike napísala toto:

Stále len, zlé a zlé sa tu píše o Seredi. Že Vám nienje hanba.. vadí Vám neporiadok ? Zdvihnite ho a hoďte do koša, Vadí vám tráva ? Kľaknite si a vytrhajte ju. Áno sú rozkopane ulice, možno sa nedostanu všade polievacie autá, viac schne zeleň, vyrastie tráva na chodniku medzi dlažbou možno preto, že sú tí čo to robia inde. Kde sa berie vo Vás toľko zloby a nenávisti ? Hľadáte len chyby a nedostatky, miesto toho, aby ste priložil ruku k dielu a niečo aj urobil, aby tu po vás zostalo niečo pekné. Rozoštvávate ľudí a rozsievate hnev.

Viac v celom článku tu:

“Vadí vám tráva ? Kľaknite si a vytrhajte ju.” – píše poslankyňa Cervenová

Spolu s článkom sme uverejnili toto video:

Priestor, ktorého sa odporúčanie poslankyne týkalo monitorujeme počas viac ako 10 rokov mimoriadne pravidelne, aby sme mohli byť skutočne objektívni a aby každý článok bol napísaný a publikovaný výlučne na základe preukázateľných skutočností.

Článok s vyjadrením poslankyne Červeňovej publikovaný pod názvom „Vadí vám tráva? Kľaknite si a vytrhajte ju.“ – píše poslankyňa Červeňová, sme publikovali 4. augusta 2019 o 18.08 hod. a to vrátane videa, v ktorom sme vzhľadom na pobyt v Iráne pani Červeňovej prisľúbili možnosť vyjadriť sa k jej statusu.

Po návrate zo zahraničia sme sa s pani poslankyňou stretli aj osobne v jednej z kaviarní v meste. Rozhovor sa nám zdal otvorený, no pani poslankyňa sa odmietla v danom momente vyjadriť k obsahu jej statusu pre obyvateľov s tým, že na december chystá veľké stretnutie s občanmi, kde im poskytne odpočet jej práce v poslaneckom zbore. Napriek tomu, že sa jednalo o termín stanovený takmer o pol roka, akceptovali sme to a trpezlivo sme čakali na sľúbené pozvanie na toto stretnutie.

Poslankyňou avizované stretnutie sa v decembri neuskutočnilo. Poslankyňa nám telefonicky oznámila, že je veľmi vyťažená a stretnutie prekladá na január 2020 s tým, že nás o ňom samozrejme bude informovať.

Uplynul spomenutý december 2019, január roka 2020, február, marec a vlastne celý uplynulý rok. Poslankyňa Červeňová o termínoch, poskytnutí vyjadrenia k statusu na FB a odpočtu svojej práce poslankyne teda klamala. Prežili sme korona opatrenia, uvoľnenia opatrení aj prechod do nového roka. Pani poslankyňa polovicu volebného obdobia. A nič. Žiadna jej reakcia, žiadne pozvanie na stretnutie a  žiadne dodržanie verejného prísľubu sa neudialo.

Uplynul aj január 2021, až tu máme dvojročné výročie statusu, ktorý pani poslankyňa Mestského zastupiteľstva uverejnila na sociálnej sieti.

Pani poslankyňa Červeňová vo svojom verejnom statuse napísala aj toto:

Som presvedčená, že po tomto rozkopanom, rozostavanom lete bude Sereď krásna, obyvatelia spokojní lebo im nebude praskať potrubie, ušetria, lebo nebude únik vody.

Čo sa odvtedy v meste zmenilo?

Zázrak predpovedaný pani Červeňovou sa nekonal. Porúch je stále hodne, rozkopávky a špinavá voda rovnako.

Čo sa zmenilo na mestom neudržiavanom mimoriadne exponovanom chodníku – verejnom priestranstve?

Prinášame aktuálne pohľady na rovnaký chodník zo zámkovej dlažby, v rovnakom meste, pod vedením rovnakého primátora a s rozhodovaním o kľúčových veciach v meste, rovnakou poslankyňou, ako pred spomenutými dvomi rokmi. Povedané zjednodušene – za dva roky  napriek rozpočtu mesta rovnajúcemu sa za uvedené obdobie cca 30 miliónov Eur, vedenie mesta nebolo schopné zabezpečiť ani len vyčistenie chodníka od buriny pri hlavnej ceste. A ona, poslankyňa MsZ bola akurát tak schopná údržbu verejného priestranstva prenášať na občanov…

Kam teda „pokročil“ vývoj v meste Sereď za dva roky? Burina počas polovice volebného obdobia bola sem tam nad dlažbou skosená pri občasnej údržbe okolitých trávnikov. Jeden krát za tie dva roky bola dokonca na pohľad relatívne slušne odstránená. Odstránená ale tak, ako sme v Seredi zvyknutí – skutočne len na pohľad, tak „akože“. Výsledok vidíme na vlastné oči.  Prvý dážď burinu opätovne z pomedzi dlažby vyhnal a medzi jednotlivými koseniami znovu zaniká chodník a stáva sa akousi zvláštnou súčasťou ostatnej zatrávnenej vedľajšej plochy.

Pani poslankyňu Červeňovú sme v predmetnej veci kontaktovali dnes pondelok 02. augusta 2021 o 10.35 hod. V telefonáte sme jej naše osobné stretnutie a verejné sľuby museli pripomínať, no nakoniec si spomenula. Spýtali sme sa jej, aké metódy a aké klamstvo použije voči občanom v budúcich voľbách, voči čomu sa ohradila. Áno, sme zvyknutí na to, že volený funkcionár sa ohradí v momente, kedy jeho konanie, prípadne nekonanie pomenujeme pravdivo a bez akéhokoľvek obalu a prikrášľovania a „strkania sa mu do jeho cteného poslaneckého zadku.“

Pani Červeňová nám ale povedala, že v ďalších voľbách kandidovať už nebude.

Pani poslankyňa Červeňová sa vo svojej snahe ospravedlniť svoje prakticky dvojročné ignorovanie prísľubu informovať voličov o výsledkoch svojej poslaneckej práce a poskytnúť vysvetlenie k verejnému statusu na FB snažila dokonca trápne sa vyhovoriť na Covid. (že jej nie je hanba…) Bola prekvapená, keď sme jej pripomenuli fakt, že o Covide  v čase, kedy sľúbila stretnutie a stanovisko sme ešte nechýrovali a opatrenia nastali takmer tri mesiace po druhom ňou stanovenom termíne, ktorý rovnako nedodržala. Pokračovanie v ďalšom telefonickom rozhovore nezvládla a zložila telefón.

Pani poslankyňa asi vo svojej jednoduchosti sa nezabudla spýtať, či vieme jej prísľuby dokázať. Tak ako v telefonickom rozhovore, aj tu a teraz jej potvrdzujeme – áno pani poslankyňa Červeňová, ste verejnou činiteľkou a tak vieme.

Pani poslankyňa  Edita Červeňová nás verejne vyzvala, aby sme burinu na verejnom priestranstve napriek 15 mil. ročnému rozpočtu mesta vytrhali my, občania. Nevytrhali sme ju a trhať ju ani nebudeme. Ale môže nám občanom, obyvateľom a voličom pani poslankyňa Edita Červeňová ukázať, ako sa to robí. My to radi zadokumentujeme a objektívne jej fotografie z vykonávania toho, čo odporúča iným, občanom prinesieme. 

Už zajtra, teda v stredu 4.8.2021 tu je dvoj ročné výročie verejného statusu a výzvy občanom danej poslankyňou Červeňovou, trhať burinu z mestského chodníka na ktorom je roky zanedbaná údržba, na ktorú sa skladáme Mestu Sereď.

Pani poslankyňa, vyzývame Vás týmto rovnako verejne teraz my a to len na vykonanie práce z Vášho statusu.  Zajtra, teda v stredu o 10:00 hodine budeme čakať pred Slovenskou sporitelňou na to, ako nám predvediete aktivitu Vami požadovanú od nás občanov. Ak poslankyni na prácu pre blaho občanov a obyvateľov mesta vyhovuje iný termín, určite nás osloví a my jej publicitu zabezpečíme.

– – –

Možnosť  vyjadriť sa k tomuto článku nami oslovená poslankyňa Červeňová nevyužila, resp. v ďalšej SMS komunikácii odmietla. Činnosti poslankyne JUDr. Edity Červeňovej  sa budeme venovať v nasledujúcom článku.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Pán Majko,vy stále len Chyby hľadáte,že toto je zlé,tam není pokosene,tam je papier,tam není upratané,tam sa radšej pozrite ako vy žijete,sama špina,bordel a potkany.Ja vás budem voliť za primátora a potom som zvedavý ako to vy zvládnete.A už nerobte problémy,veď tí ľudia čo tam pracujú sa snažia,keď sa vám niečo nepáči choďte si to vyskúšať, možno by bolo mesto čisté.

 2. Pre blbečkov hore:
  – vám sa páči že platíte mestu dane teda aj poslancov msú a tý vám odkážu aby ste išli trhať burinu a zbierať vajgle po meste???

  Chalani vás je škoda vy by ste aj zadarmo do práce chodili

 3. pan Majko sa mestu venuje viac ako niektori poslanci nebudemich menovat ved oni vedia o koho ide mozu ist trhat oni burinu po meste ved oni ani nechodioa medzi obcanov vyvazaju sa len po meste na autach peso neprejdu

 4. Potkany sú majkove? Ja si myslím, že pochádzajú z tej tomčányho susednej mestskej drogovej barabizne. Majko je obeť.

 5. Naco sa tam potom pchala ked uz nebude kandidovat🤔kto chce spravit nieco pre mesto a pre ludi tak bojuje a nevzdava sa…p.Cervenova sa nejak rychlo vzdala…

 6. Vtedy, keď pourážala občanov tým, aby si kľakli a vytrhali zelinu, že jej niekto netresol po jej vykechlenej papuli. Ona je jeden neschopný tvor. Načo ju tam držia?

 7. vyborny clanok p.majko,toto je vas obor,dobra praca.cervenova je len navonana neschopna pizda.ma to cele na haku,hlavne ze sa prasule hrnu,zrejme jej ten chliev vyhovuje,urcite ma tak aj doma.

 8. Sereď je veľmi špinavé mesto. Zanedbané a neudrziavane. Ako hamba tých čo sa deje po meste a majú údržbu na starosť. Oprava chodníkov pri AB. Prečo nespravili až po semafory.do očí bijuce.atd atď. Lepšieho primátora prajem Seredi.

 9. Tieto noviny každý deň čítam asi tak jedenásť rokov a vždy vám závidím že ich máte.Toho kto by podobné urobil v našom meste by sme nosili na rukách.A to sme len sto kilometrov ďaleko od vás a máme asi šesť razy viac obyvateľov.Nepoznám toho pána autora čo tu píše tieto perfektné články ale chcel by som.Vážte si jeho odvahu a že sa tak dlho stavia proti bohatým ktorí sú pri moci.Takýchto ľudí je málo lebo my sme bojazlivý národ a podrobíme sa hocikomu.Tej poslankyni nie je hanba?

 10. Kým sa bude rozhodovať o osude mesta na štadióne, nezmení sa tu nič. Sereď je zakapaté mesto, bez vízie, ladu aj skladu. Nebyť projektov, ktoré využili polohu mesta a kapacitu amfiku, tak kultúra je tu doslova neznámy pojem. Riči na rakete spravil pre zviditeľnenie sa mesta viac, než celý dobre platený ansábl na msú. A tlieskam k novému trhovisku. To musel bohovský inžinier vymyslieť. Táto katastrofa toľko trvala? Gratulujem. Neni to náhodou Kollárov dvorný architekt? Že aj sľubované nájomné byty už toľko meškajú 😀

 11. Ako si vysvetľujete odstavec:

  Pani poslankyňa asi vo svojej jednoduchosti sa nezabudla spýtať, či vieme jej prísľuby dokázať. Tak ako v telefonickom rozhovore, aj tu a teraz jej potvrdzujeme – áno pani poslankyňa Červeňová, ste verejnou činiteľkou a tak vieme.

  Chápem to dobre, že telefonické rozhovory medzi zúčastnenými boli zaznamenávané?

 12. ten kto sa venoval obcanom pan Hanus tak toho vyhodili a takato chudera nech sa prejde po tej ako nazvala KRASNEJ SEREDI

 13. Hlavne ze mame nove trhovisko a cesta okolo jak zbombardovana.. Ale to už by si nemohli dat do vačku koľko by potrebovali.. Sereď je špinavé mesto..?? MNV je špinavsie.. A co sa týka tej chudery Červenovej.. Ta sa okomentuje sama keď sa na ňu človek pozrie..

 14. Prepac ale neberieme 3 krat plat tak ako ty tak sa nehnevaj ale trhaj si sama ano pan majko ma pravdu bordel jak na luniku 9 mozno 17

 15. Nová tržnica..to je fakt nepraktický grc..v sobotu ked pršalo,tak niekorým trhovníkom mokli chrbáty,nezmyselne vysoká konštrukcia hned ukázala nedostatky..

 16. Nečudujte sa, že urobili nové trhovisko! Veď už nemali kam dávať peniaze, tak si vymysleli toto trhovisko a potom, chceli dať zarobiť Lukystavu. Tam nebolo toho veľa urobiť, možno opraviť stole. Možno, že si ešte niekto pamätá, že pri akcii Etapa 25, bolo tam dané obrovské množstvo betónu, ktoré trvalo doteraz. Tak potom načo sa to znova rozbíjalo a dával nový betón, len aby sa robilo? Však vidíme, akú trvácnosť majú teraz odvedené práce, viď. uvedené fotky.

 17. myslim si že Červenka tentoraz slovo dodrží a za poslankyňu už nebude kandidovať. Ona totiž mieri vyššie. Tomčányi sa musi obávať o svoj flek

 18. pre tibi jedine že by ju tomčányi tlačil za seba lebo on už má dosť ale musí tam mať voľakoho kto nebude rýpať do jeho vecí čo ešte nenisú premlčané.on už dlho nemôže byť na verejnosti lebo sa bojí že sa ho voľakto spýta na veci čo moc vysvetľovať nechce.p.majko tu niekedy písal o zrušení stretnutí s občanmi.čo myslíte prečo boli zrušené?lebo p.majko dával dobré otázky

 19. já by som videl jednoduché riešenie čo keby si kavičkari a zmrzlinkari s lavazi trošku zašpinili ruky a nie iba stale na to poukazovať ale to nie to už by bola velká námaha že tak zobriem fotačik a odfotím a ten blesk ožiary tu burinu a ona zhnije

 20. pan Majko vym vdacne pozicia nejsky ten fotacik staci ho pekne poprosit a mozete sa vrhnut na tu burinu sko prvy mozno sa k vsm niekto prida

 21. Takto si predstavujem, pán Majko, občiansku kontrolu volených zástupcov. Už ma naozaj unavuje od nich pravidelne počúvať, že je hneď niekto, kto im iba občiansky zodpovedne pozerá na prsty, ovládaný nejakou zlobou a nenávisťou. Nie pani Červeňová, žiadna zloba ani nenávisť. To, je iba vaša úniková cesta pred občianskou kontrolou. Toto, čo vo vašom prípade vykonal pán Majko, je občianstvo v pravom význame tohto slova. Občan v klasickom zmysle totiž neusiluje o nič iné než o to, aby v obci, kde žije, vládli dobré pomery. A aby tam skutočne vládli, tak neustále svoju obec núti k sebareflexii. Už klasik K.H.Borovský hovorieval, že kto svoj národ (obec, mesto, spoločenstvo…) miluje, nešetrí ho. Z tohto pohľadu ste odviedli pán Majko vynikajúcu občiansko-novinársku prácu, a patrí vám vďaka (najmä v mene tých, ktorí z rôznych dôvodov nemajú čas, chuť, guráž alebo povedomie niečo také robiť). Pani poslankyňa vôbec nepochopila túto prostú skutočnosť známu od čias antiky a vec vzala, ako ináč, keď bola pristihnutá pri klamstve, ihneď osobne.
  Pani poslankyňa, je až trápne, ako detinsky sa dokážete vyhovárať a je žalostné ako nehorázne dokážete klamať a rýchlo zabúdať na dané sľuby. Je mi vlastne trapne, že aj takýto ľudia ma zastupujú – čo sľubujú a neplnia, čo svoje zanedbávania prenášajú na občanov, čo nerozumejú svojej funkcii, nerozumejú fungovaniu verejnej správy, nerozumejú základným princípom delegovania moci. Vy nemáte právo nikoho ničím drzo „úkolovať“, ale máte za naše peniaze predovšetkým slúžiť a v našom záujme veci spravovať a zodpovedať sa nám občanom-voličom až do posledného dňa svojho mandátu, lebo s tým ste sa uchádzali o našu dôveru vo voľbách. Alebo sa mýlim? A ak ste niečo také netušili a nevedeli, tak ste to, použijúc vašu dikciu, vedieť mali. Ináč nemáte na tom mieste, na ktorom sa nachádzate vďaka nám spoluobčanom, čo robiť. Už to konečne pochopte, vy ste sa dobrovoľne uchádzali o to, aby ste nám slúžili, za naše peniaze!!! A táto služba zahŕňa o.i. aj legitímnu občiansku kontrolu vašej práce pre blaho obce, čo rozmenené na drobné, znamená všetko od odstránenia buriny až po odpovedanie na otázky novinárom. To nie je nenávisť, to je jednoduchá demokratická poistka. Jedine, že by vaše motivácie boli celkom iného druhu ako je služba. V tom prípade budíček, je najvyšší čas, pani poslankyňa. Myslím si, sledujúc ako sa celá vec s vami vyvíja, že naozaj najväčšiu službu tomuto mestu urobíte, keď už nebudete viac kandidovať, až pokým si neosvojíte zmysel a náplň takejto zodpovednej funkcie.

 22. Tie chodníky budú určite vyčistené aj bez vášho upozornenia, ale chodte prosím medzi obyvateľov na Cukrovarskej ulici, urobte niekoľko foto Burina do výšky okien, odpadky. žiaľ pri vjazde do SEREDI . Snád sa Vám podarí yjednať nápravu.

 23. Ja v Tom vyjadrení pani poslankyne nevidim ani trošku planych sľubov a už vôbec nie klamstiev,ani zloby a ani nič zákerného a zlého.Proste povedala niečo,čo hovorí veľa ľudí.Aj o tej tragédii,čo tvrdí,aj s tým súhlasím.

 24. Halo 2 4. augusta 2021, 18:20 – rozlisujte to najpodstatnejsie – vlastnictvo.

  My v clankoch kritizujeme verejne cinne osoby, volenych zastupcov a uradnikov, teda tych, ktori su plateni obcanmi.

  Poukazujeme na zanedbavanie udrzby VEREJNYCH PRIESTRANSTIEV. Len primitiv bezdovodne, alebo z pomsty zacne rieist pozemok /nehnutelnost inej fyzickej osoby.

  Poviem to inak – nech sa jedna o kohokolvek, jeho sukromny majetok (ked nie je ziskany napr. z neopravnene vyplatenych odmien, nepatri zakonom vymedzenemu okruhu osob a pod.) nepoodlieha verejnej kontrole.

  Povedane este inak – mozeme sa zaujimat o majetok primatora Tomcanyiho ci ineho primatora, starostu obce, poslancov a ssamozrejme politikov a vsetkych, komu zakon urcuje podavat majetkove priznanie ako nastroj na odhalovanie nelegalnych prijmov a korupcie. Teda tych, ktori ZO ZAKONA SU POD KONTROLOU VEREJNOSTI.

  Fyzicke osoby, sokromne firmy a pod. mozu kaslat na verejnost a ich zaujem o to, ci maju doma burinu, alebo rovno nas*ate. Im sa totiz na ich domy, pozemky a ich udrzbu neskadaju obcania.

  Inym problemom je smetisko, ktore produkuje potkanov a pod. poskodzujucich inych majetok. Ale na riesenie takychto problemov su opravnene prislusne organy.

  A Vami spomenute de facto gheto nie je na mestkom pozemku.

 25. Predala byt rómom a odsťahovala sa do vedľajšieho vchodu takmisto na prízemie a potom ešte chodila ako pávica ako keby sa nič nestalo a tý chudáci čo tam bývali s novými susedmi tak im bolo do plaču….
  Aj to vystihujek jej (ch)karakter

 26. Že ju hanba nefackuje,tá by mala teda fackovať Vás,za takýto blbý príspevok,lebo ľudská arogancia a blbosť nemá hraníc,a to je presne Vás prípad.Vy ste kto,? že chcete určovať a nakazovat ľuďom,komu majú a nemajú predať svoj majetok!

 27. Keby si ich pocul (ju a jej muza) nadavat ked sa im do vchodu nastahovalii prvi cigani, tak by si ten prispevok pochopil.

 28. pre Anonym 5. augusta 2021, 9:32, nikto nechce nikomu urcovat komu ma predavat svoj majetok, ide skor poukazt na charakter tohto cloveka.

 29. Koncom,podľa Teba,kto predá svoj majetok cigánov má zlý charakter? Vy už máte také zvratene myslenie,že nemá cenu sa s Vami baviť,a niet čo chápať.

 30. V zahranici na zapad od nas v lepsich stvrtiach je pravidlom dokonca informovat susedov o tom, komu chce vlastnik predat nehnutelnost. Dnes sa napr. u rodinnych domov nejedna o male investicie (vacsinou to je na cely zivot) a to uz aj u nas a jeden jediny nevhodny element moze znehodnotit byvanie a znizit cenu nehnutelnosti v celej lokalite.

  No, takto sa my jednoduchi Slovaci majuci predkov v bacoch zijucich s ovcami, na vec nebudeme pozerat este sto rokov.

 31. mal som za susedov cigáňov našťastie nebývali hneď vedľa ale par domov ďalej. Bola to jedna báseň Bordel, krik, špina, smrad……Táto konkrétna cigánská tlupa mi svojim správaním pripomínala skôr opice v džungli ako kultivovaných ľudí Úplná radosť Doprial by som to tu píšúcemu anonymovi stačilo by aj na mesiac viac netreba Samozrejme aj medzi nimi sa nájdu aj slušní ľudia ale moja životná skúsenosť hovorí že treba dosť dlho hľadať

 32. Ale zas na druhu stranu – vdaka takemuto ponizeniu hodnoty nehnutelnosti, ma aj hentaky pravdolaskar sancu dostat uver na byt.

 33. Čo Vám načisto prepína chyba je vo Vás, nie v rómoch. Rómovia vám ukazujú ako skutočne žiť život a nie len živoriť…

 34. Nuž strýko neostáva ti nič iné len poberať dôchodok z minimálky… to my sme zahojený, nám sa vypočíta s priemernej 😘

 35. Ty tu radsej ries jak Kurbel ojebava stat o peniaze a polke seredanov dava tovar bez blocku. Ini tu kradnu a nieto tato pani a ty riesis burinu buzerant.

 36. Majko 5. augusta 2021, 17:18 – v prvom rade poznamka k Tvojej sexualnej orientacii – ten, koho si v noci klatil do zadku, som nebol ja, ale Ten, co Ta splodil. No fuj !!

  A teraz k veci: taky si Ty hrdina, ze sa podpises cudzim menom, pises anonymne a este aj po sebe zametas stopy?

  Normalne by admin Tvoj vyplod vytrel ako osraty zadok, no zostava tu, aby verejnost videla, co za primitivna luza sa zastava neospravedlnitelneho konania pani poslankyne Cervenovej.

  Neznamena to vssak, ze dalsie taketo primitivne excesy budu tolerovane.

  Staci takto?

 37. Ja viem, že aj školy sa vo veľkej miere zrekonštruovali. Nielen vonkajšie fasády, ale aj vnútorné priestory, vymenilo sa aj kuchynské zariadenie, taktiež denné centrum seniorom je vymaľované, má klímu, vonkajšie sedenie. Tiež niekoľkoročná nedokončená školská budova, myslím, že sa volá ZŠ Hviezdoslavova (pri Komenského škole)ˇsa konečne dokončila ( čo tiež predchádzajúce vedenia mesta s tým ani len nepohli a teraz všetko úplne ináč vyzerá). Myslím, že za tohto vedenia mesta sa urobilo ďaleko viac ako za predchádzajúcich aj opakovaných zvoleniach tých istých. Tomčányi vadí najviac v meste Majkovi, ale ja vidím najväčšie výsledky za volebné obdobia Tomčányho. Ak neveríte choďte so svojími vnúčatami do školy, družiny, jedálne pozrieť a uvidíte tie rozdiely. Samozrejme toto nie je vidieť navonok, ale sa veľa poprerábalo,zmodernizovalo ako nikdy predtým. A dane sme platili aj vtedy a kde boli výsledky? Teraz výsledky sú, tým nehovorím, že je všetko na 100%. Po zanedbaných predchádzajúcich volebných obdobiach sa nedá hneď všetko spraviť. Ak to dokážete, tak pán novinár kandidujte za primátora. Budem Vás voliť, lebo budem očakávať pod Vašim vedením raketové napredovanie.

 38. Nesledujem dianie v meste a na MÚ, ale dnes som na trhovisku postrehla, že manžel pani poslankyne Červenovej sa na trhovisku pohyboval oblečený vo veste označenej ako „Správca“ trhovisku. Z jeho vystupovania bolo zrejmé, že organizuje chod trhoviska. Má niekto vedomosť o tom, že prebehlo výberové konanie na nového správcu trhoviska, prípadne vie niekto definovať pracovno právny vzťah nového správcu trhoviska vo vzťahu k MÚ?

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img