ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Šintavan v televízii diskutoval o filme natočenom podľa jeho knihy

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ak sledujete verejnoprávnu televíziu  RTVS 2, určite ste neprehliadli diskusnú reláciu  Do kríža, v ktorej  pred dvomi týždňami bol témou  film  Služobníci. Tí, ktorí diskusnú reláciu predsa len premeškali, ju nájdu v archíve tu:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/278115#14

Do diskusie bol pozvaný aj Šintavan, historik  Ján Šimulčík, ktorý doteraz vydal 9 kníh.  Málokto však vie, že film Služobníci bol natočený aj podľa Šimulčíkovej knihy Zápas o svedomie. O tomto informovala aj tlačová agentúra Slovenskej republiky  TASR na svojom portáli  Teraz.sk:https://www.teraz.sk/slovensko/tvorcovia-sluzobnikov-vychadzali-aj-z/513214-clanok.html

Film je určený pre náročného diváka hľadajúceho hlboké myšlienky a postoje. To, že sa nejedná o hocijaký film dokladujú aj doteraz získané medzinárodné ocenenia:

https://www.cinemaview.sk/spravy/sluzobnici-putuju-po-svete-a-ziskavaju-ocenenia/

Na pozretie zaujímavého  filmu nie je nikdy neskoro a práve pre Šintavanov by to malo byť určitou samozrejmosťou. Koľko obyvateľov obce vydalo desiatku kníh a podľa nich filmári  robia celovečerné filmy?

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Aj katolicka cirkev nepochybne v danej dobe konala z dnesneho pohladu neakceptovatelne. Surovost, hlupost a zlobu cirkvi na vlastnej kozi pocitili najvacsi myslitelia a vedci, ako aj pre cirkev nepohodlni ludia. Je potrebne pisat pravdu ako o minulosti, tak sucasnosti.

    Ano, aj teraz niektori cirkevni hodnostari nevhodne a dokonca neprijatelne zasahuju do veci mimo cirkev a snazia sa svoju autoritu u veriacich ludi de facto zneuzit pre ciele mimo cirkev. To povazujem za neprijatelne a odsudenia hodne.

    Na druhej strane, ale cirkev a Katolicka charita pomaha tam, kde zlyhava stat a ostatni ludia. Skutocne, ani len netusime, co vsetko dobre obetavi ludia pod hlavickou charity pre mnoho ludi robia.

    Na vsetko je potrebne pozerat sa bez zbytocnych emocii a zaujatosti proti cirkvi.

    Podotykam, ze pisem ako clovek, ktory nie je veriaci, no poznam vela rozumnych a vzdelanych ludi, o ktorych pomoci ostatnym verejnost ani len netusi.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img