ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Slovenskí záchranári sú už v Čechách: „Sme na mieste a nič horšie sme nevideli“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Silná búrka so extrémnym vetrom, ktorá zasiahla včera večer juh českej Moravy, ktorý sa v okrese Hodonín pravdepodobne zmenil na tornádo si vyžiadal zásah zložiek Integrovaného záchranného systému z celého Česka. Vážne poničených má byť 7 obcí. Zatiaľ sú potvrdené najmenej tri obete. V  hodonínskej nemocnici ošetrili v noci 83 ľudí, v Břeclave viac ako 50.

Slovenskí hasiči sú taktiež pripravení pomôcť českým kolegom. Ešte v noci boli na hasičskú stanicu do Kútov presunutí hasiči z Bratislavy a Trnavy, ktorí sú pripravení českým kolegom poskytnúť cezhraničnú pomoc.

V noci zároveň vyrazili na miesto nešťastia aj záchranári z Civilnej Ochrany NDD zo Slovenska. Ich reakcia a ani tieto fotografie nenechá asi nikoho chladným:

„Sme na mieste a nič horšie sme nevideli. Ľudia prišli o všetko. Nie je elektrina, voda, nič.
Ďalšie jednotky vyrazili na miesto zo Serede, Trnavy, Bratislavy a naša Zuzana na mieste upokojuje domácich a snažíme sa pomáhať ako sa len dá“.

foto: Civilná Ochrana NDD

– – –

Pripájame ďalšie fotografie, ktorých autorom je HZS Jihomoravského kraje

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Takýchto katastrof, možno aj väčších sa môžeme dožiť. Keď chceme s prírodou manipulovať, ona sa bráni. Sme ziskuchtiví, všetko prepočítavame na peniaze a zisky. Na jednej strane získavame, ale na druhej omnoho viac strácame. Ale najviac na to doplácajú obyčajní ľudia.

  2. Presne tak Anonim!To uz aj za katastrofu moze Matovic? Spamätajte sa a vzite sa do ich situacie, citim s nimi je to nieco strasne😪

  3. Ja fakt nechápem prečo tu ľudia spomínaju matoviča? To fakt nezaspíte bez toho aby ste niečo naňho povedali ?

  4. Kdybyste tam byli, viděli a hlavně to prožili a přežili, tak by ani jednoho z vás netrápil Matovič, uspokojování Žužu a jiné nesmysly….

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img