ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

PRÁVE TERAZ: Vo Váhu pri Šúrovciach sa údajne utopil 13 ročný chlapec – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| V tejto chvíli vieme iba potvrdiť, že polícia prijala z linky 112 oznámenie o topiacom sa chlapcovi v rieke Váh, v časti Varov Šúr neďaleko Šúroviec.

Policajti spolu s ostatnými záchrannými zložkami prepátravajú brehy, a 13 ročného chlapca všetci intenzívne hľadajú.

V čase udalosti bolo na mieste asi 8 detí.Bližšie informácie poskytneme neskôr, po ukončení pátracích prác.

Foto: ilustračné mapio.net

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa KR HaZZ Trnava

Dňa 7. júna 2021 po 17-tej hodine bolo prijaté oznámenie o topiacom sa chlapcovi na rieke Váh pri obci Varov Šúr. Na udalosť boli vyslané hasičské jednotky z Trnavy, Galanty a Serede s 11 príslušníkmi a 6 kusmi techniky.

Po príchode na miesto jednotka okamžite spustila do rieky motorový čln, ktorý začal s prehľadávaním úseku od obce Varov Šúr až po Sereď. Prehľadávanie prebiehalo aj z vodnej hladiny v neoprénových oblekoch a taktiež aj z brehu rieky prostredníctvom hasičov z dobrovoľného hasičského zboru obce Šúrovce a hasičskej štvorkolky. K udalosti dorazil aj sanitný automobil hasičskej záchrannej služby a taktiež technika občianskeho združenia Rescue Malé Karpaty.

Keďže tok rieky Váh bol veľmi silný a zotmelo sa, záchranné práce museli byť ukončené a budú pokračovať aj dnes.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – KR PZ Trnava – polícia ukončila pátranie po nezvestnom chlapcovi

Kúpanie vo Váhu sa skončilo tragicky

Polícia dnes, krátko po 8.30 h zahájila opätovne pátraciu akciu po nezvestnom, 13 ročnom Máriovi zo Šúroviec. Krátko na to ohlásili pátrači, ktorí prepátravali vo vzduchu vrtuľníkom z letky MV SR, že chlapec bol nájdený bez známok života približne 7 km od nešťastnej udalosti, v časti zvanej Šintavské Bane.

Chlapec odšiel včera okolo 15:20 h z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať na rieku Váh. Krátko po 17:00 h ho mal strhnúť prúd. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho 39 ročného muža, ktorý sa im Mária snažil pomôcť nájsť. Ihneď volali na tiesňovú linku 112.

Po chlapcovi začalo intenzívne pátranie, ktorého sa zúčastnili policajti, hasiči, ako aj viacerí dobrovoľníci. Po chlapcovi pátrali až do neskorého večera.

Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody. Týka sa to nielen neplavcov ale aj detí, ktoré vedia plávať.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Prosím, toto nie 😭 takéto by sa nemalo nikdy stať 😭 je mi to veľmi ľúto 😭 nechcem byť v koži rodičov 😭😭😭

  2. včera so išiel okolo na bicykli a chlapci sa tiež kupali , upozornil som ich že voda je ešte studená a je to nebezpečné ale chlapci nedbali , bavili sa . je to strašná tragedia

  3. Váh je v tento dobe zradná rieka. Nie len, že rôzne fabriky ju znečisťujú, ale aj ľudia. Hádžu do nej rôzne veci z domácností. To už nie je ten Váh, v ktorom sa ľudia kúpali po celom jeho toku. Teraz riskuje život.

  4. Pre úvaha 8. júna 2021, 8:15
    Netrep , vah je ovela cistejsi ako pred 30 rokmi. Ani zdaleka nie je tolko aktivnych smetisk v jeho okoli ako v minulosti, kam sa veselo vyvazal bordel (za mlynom, za raketou smerom do campingu, obrovske smetisko za sintavou smerom k vinohradom…).
    Vah bol vzdy zradna rieka, nie len teraz. Je na mnohych miestach plytky a ked hlohovec vypusti vodu tak aj nebezpecny.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img