ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Spravodlivosť neprišla a už ani nepríde

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Asi sa mnoho ľudí pýta prečo systematicky sústreďujeme materiály týkajúce sa rokov 1968 a 1989, ako aj éry socializmu Československa a prečo máme záujem urobiť malé múzeum totality. Odpoveď je jednoduchá, ide o spravodlivosť.

Treba ale povedať, že nielen o spravodlivosť pre tých, ktorí sa za svoje neľudské činy mali zodpovedať pred zákonom, teda komunistických pohlavárov zodpovedných za totalitný režim do r. 1989 a za streľbu a zmarenie stoviek životov ľudí, ktorí sa cez Železnú oponu pokúšali opustiť ČSSR smerom na západ. Ide nám o spravodlivosť pre tých zpravidla mladých  na hraniciach zastrelených ľudí, ktorí vďaka komunistickým pohlavárom nedostali šancu dožiť sa 96 rokov ako Ľubomír Štrougal, 90 rokov ako Vratislav Vajnar, či 97 rokov ako bývalý generálny tajomník KSČ Miloš Jakeš.

V súčasnej dobe obžaloba, ktorá s obžalobou aj tak meškala prakticky 30 rokov, stíhanie Štrougala a Vajnara zastavila pre ich zlý zdravotný stav. Pýtame sa takto verejne, kto sa zaujíma o tých 280 zabitých, z toho 145 zastrelených ľudí, ktorí sa pokúsili ujsť z Československa do Rakúska a Nemeckej spolkovej republiky?

Pre ľudí, ktorí by snáď chceli minulý režim obhajovať pripomíname fakt, že pohraničiari na Železnej opone do občanov Československa utekajúcich na západ nielen strieľali, ale najmenej 9 osôb bolo zaživa roztrhaných strážnymi psami.

Pripomíname tiež, že na západ utekali celé rodiny aj s deťmi.

O Železnej opone si dostatok informácií môžete prečítať tu: https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezn%C3%A1_opona

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. clovek co ma starosti nema cas v dnesnej dobe rozmyslat nad tym co bolo pred 32 40 50 rokmi, mysli co bude dnes a zajtra! clovek co nema starosti mysli na dovolenky a na to co uz pradavno skoncilo, vid pan nado mnou!

 2. „Pre ľudí, ktorí by snáď chceli minulý režim obhajovať pripomíname fakt…“.
  No nedajbože, aby to niekto obhajoval…

  Mimochodom tí zastrelení a roztrhaní vedeli čo ich čaká, ak sa to nepodarí. Pravidlá boli jasné.

 3. „kto sa zaujíma o tých 280 zabitých, z toho 145“

  Dnes v roku 2021 to nie je ani tretina ľudí čo spáchali min rok samovraždu.

  Obhajovať ľudí čo nerešpektovali zákon v tej dobe je podobne ako keď vodič nezastaví na ceste na výzvu policajtom len preto že odmieta byť kontrolovaný a považuje to obmedzovanie osobnej Slobody.
  ( Možno za 20 rokov to bude obmedzovanie slobody ale dnes máme tento režim a tieto zákony a tie musia platiť pre každého či sa to niekomu páči alebo nie )

 4. Veľké percento ľudí zdrhalo kvôli tomu, že mali na krku prúser a voľba úteku bola jediná možnosť, ako sa vyhnúť problémom so zákonom. Viem veľmi dobre prečo z našej obce zdrhli niektorí. Krádež, príživníctvo, znásilnenie… Toto neboli tí, ktorým režim ublížil. To boli obyčajní vyjebanci. Skutočné a racionálne dôvody súvisiace s možnosťami realizácie v inej krajine alebo dôvody politického prenasledovania sa týkali menšieho množstva ľudí. Takže treba selektovať.

 5. Spravodlivosť vo svete nikdy nebola a nikdy nebude. Jediná spravodlivosť však existuje, že sa poberieme na druhý svet. Faktická poznámka, tam je údajne najlepšie odtiaľ sa nikto nevrátil .

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img