ISSN 1337-8481

nedeľa, 3. marca, 2024

Prehľad výjazdov v súvislosti s hydrometeorologickými výstrahami v Trnavskom kraji

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR HaZZ Trnava |MM|  V súvislosti s hydrologickými výstrahami, ktoré vydal Slovenský hydrometeorologický ústav na 17. mája 2021 – výstraha pred dažďom hasiči spolu s členmi dobrovoľným hasičských zborov zasahovali spolu pri jedenástich technických výjazdoch v súvislosti s odčerpávaním vody na cestných komunikáciách na území Trnavského kraja.

V okrese Trnava boli evidované tri výjazdy, z toho dva v rodinných domoch v obci Brestovany a Križovany nad Dudváhom, ktoré boli zabezpečené v súčinnosti s dobrovoľnými hasičskými zbormi obce. Tretí na rýchlostnej ceste R1 pod mostom, kde zatopilo časť vozovky do výšky 30 centimetrov, kde trnavskí hasiči použili jedno plávacie čerpadlo.

V okrese Dunajská Streda boli zaznamenané štyri výjazdy. Pri všetkých štyroch zasahovali členovia dobrovoľných hasičských zborov s okolitých dedín. Zatopené pivnice rodinných domov boli ohlásené z dedín Ohrady, Orechová Potôň, Horná Potôň a Jahodná.

V meste Hlohovec zaplavilo cestnú komunikáciu na Dukelskej ulici. Ľavý pruh cesty bol zatopený na úseku 50 metrov. Nadmerné množstvo dažďovej vody odčerpávali aj z ulice Nábrežia Andreja Hlinku pri poliklinike, kde zatopilo celú ulicu. V dedine Moravany nad Dudváhom prebiehalo aj jedno odčerpávanie vody z pivnice rodinného domu členmi dobrovoľného hasičského zboru.

V Galante bol zaevidovaný jeden výjazd v súvislosti s odčerpávaním vody pri hypermarkete, keď na parkovisku pri zásobovacej rampe nebol možný prejazd automobilových áut.“

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img