ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Kamera stará viac ako pol storočia a plne funkčná !

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Kamera MEOPTA Admira 8F  vydražená od jej majiteľa z Českej republiky, nám bola doručená rovnako v uplynulom týždni. Je v mimoriadne zachovalom stave, skôr by som povedal že nebola používaná a je v nej dokonca vložený aj 8mm film.

Kamera je už na prvý pohľad plne funkčná – jasne, že filmovať s ňou nebudeme, no plná funkčnosť takmer 60 rokov starej techniky poteší.

Kamera je uložená a prepravovaná v kvalitnom koženom púzdre dokonale ju chrániacom pred poškodením či rozbitím optiky. Dnes takto kvalitné brašne na kamery nevidieť. Možno by boli drahšie, ako samotná technika, ktorá dnes už z pravidla nie je celokovová, ale plne vyrobená z plastu.

Kamera nájde miesto rovnako v malom múzeu socializmu, ale aj ako rekvizita v štúdiu.

Niekoľko údajov o kamere:

Admira 8 F    Amateur movie camera for 2×8 mm film.  Lens: Mirar 2.8/12.5   Drive: spring-type      Counter: mechanical with acoustic control     Frequency: 18 pictures per second     Viewfinder: optical with parallax equalization    Years of production: 1960-64

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img