ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Originálne insignie ako symbol štátnej moci ČSSR a plynová detská maska

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Počas uplynulého týždňa sa nám opätovne podarilo do zbierky a múzea vydražiť  unikáty  úlovok v podobe originálnych insignií  ČSSR – symbolu moci štátnych orgánov.

Ťažká bronzová plaketa so štátnym znakom a nápisom ČSSR  (Československá socialistická republika) je zavesená na originálnej stuhe vo farbách trikolóry  biela-modrá-červená a insignie sú uložené v originálnej kazete. Všetko v perfektnom stave, zachovalé a to napriek tomu, že ich vek je zhruba pol storočia.

Ďalším vydraženým tovarom je nová detská plynová maska so zapečateným filtrom. Je dobre, že tento typ masiek pochádzajúci z čias tzv. „Studenej vojny“ v našej časti sveta končí už len v múzeách…

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Pán Majko pri fotografiách máte veľa časopisov a literatúry.To máte v archíve v štúdiu?Na nejakom staršom videu som za vami videl aj veľa zaujímavých aspom názvom kníh.kde ich zhánate????

  2. dôchodca 15. mája 2021, 0:14 – literaturu a casopisy nakupujem po desatrocia. Je pravdou, ze za posledne roky sa specislizujem na obdobie 1968 a 1989 s cielom sustredit dostatocnu kniznicu na relevantne studium vyznamnych udalosti daneho obdobia a vytvorenie maleho muzea totatlity v zaujme vystrahy pred totalitou inou.

    Ano, v studiu mame asi 5000 knih a kniznice s roznou literaturou (prevazne faktu a encyklopediami) skutocne niekedy sluzia ako pozadie pri rozhovoroch a diskusiach.

    A zhanam ich v beznych knihkupectvach, na burzach, kniznych trhoch a to aj v zahranici – hlavne o Cernobyle ci udalostiach na Balkane a vychode od nas.

  3. Vážený „pane“preštudujte si podrobne naše dejiny od 28.10.1918 porovnajte ich s tým čo sa tu deje po 17.11.1989 do súčasného stavu a hlboko sa zamyslite…a doučte sa pravopis nášho jazyka slovenského…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img