ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Havarijná oprava strechy na Špeciálnej základnej škole

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Mesto Sereď koncom marca 2021 pristúpilo k oprave strechy na Špeciálnej základnej škole na Fándlyho ulici. Strecha bola v havarijnom stave a tak bola oprava viac ako potrebná. Poškodený strešný plášť už nedokázal odolávať poveternostným vplyvom a brániť prieniku vlhkosti do budovy. V dôsledku toho sa začali na stenách tried tvoriť nielen nevzhľadné mokré škvrny, ale aj nebezpečné plesne.

Riaditeľka školy Jarmila Žilecká vysvetľuje, že škola už takmer 30 rokov sídli vo vypožičanej budove od Mesta Sereď. Strecha bola od roku 2004 opravovaná vždy len lokálne na náklady školy: „V poslednej dobe začala zatekať voda zo strechy naraz na viacerých miestach. Po intenzívnych dažďoch ostávali fľaky na strope i na stenách. A ako ste spomínali, začala sa v interiéri tvoriť pleseň. Núdzovo sme fľaky strechy polepili, aby sa nezničila nová maľovka a požiadali sme Mesto Sereď o riešenie problému. Podľa dohody škola zabezpečuje bežnú údržbu, servis, opravy, revízie, ale nákladné rekonštrukcie sú v kompetencii majiteľa budovy a to je mesto.“

Realizátorom prác bola firma Viliam Baloník – PIKVIP zo Serede. Práce pozostávali v prvom rade vo vyčistení odkvapových žľabov, okrajové plechy boli vymenené za nové a izolácia plochej strechy bola opatrená PVC fóliou zn. SIKA. Tá má vysokú odolnosť aj pevnosť a podľa odborníkov by mala vydržať aj 50 rokov.

Riaditeľka školy hodnotí spoluprácu s mestom ako výbornú: „Veľmi pekne ďakujeme. Hlavne za deti, ktoré už majú zabezpečené optimálne podmienky pre vzdelávanie.“

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img