ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Na zaplatenie členského do krízového fondu na tento rok ostávajú dva týždne

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

TT SK |MM|  Pre členské obce a mestá predstavuje Centrálny krízový fond regionálnej a miestnej samosprávy Trnavského kraja (CKF) de facto poistný nástroj, z ktorého môžu získať finančný príspevok na úhradu časti výdavkov spojených s odstraňovaním následkov prírodných pohrôm či nepredvídateľných udalostí. V rámci plánovaných výziev bude možné žiadať o príspevok na realizáciu preventívnych opatrení. Na zaplatenie členského príspevku na tento rok ostávajú dva týždne.

Ako uviedol trnavský župan Jozef Viskupič, „v posledných rokoch sa čoraz častejšie stretávame s výskytom mimoriadnych situácií v podobe prírodných pohrôm, akými sú povodne, prívalové dažde, veterné smršte, požiare alebo iné prírodné anomálie spôsobujúce veľké škody na verejnom i súkromnom majetku. Spolupatričnosť a solidarita obyvateľov Trnavského kraja zastúpených územnými samosprávami pri odstraňovaní ich následkov je mimoriadne dôležitá. Preto vyzývam starostov a primátorov, aby zapojili svoje obce a mestá do krízového fondu na tento rok do konca marca. Členské obce a mestá môžu nielen získať finančné prostriedky na riešenie už vzniknutých krízových situácií, ale od roku 2019 aj na preventívne opatrenia.“

Fond vznikol v roku 2009 na základe Memoranda o partnerstve a spolupráci Trnavského samosprávneho kraja a regionálnych združení miest a obcí Trnavského kraja. Obce a mestá uhrádzajú členský príspevok doň vo výške 0,50 eur na jedného obyvateľa do konca marca príslušného roka. V roku 2021 sa tak deje na účet číslo SK89 0200 0000 0029 7605 1853 s uvedením IČO obce, respektíve mesta, ako variabilného symbolu.

V minulom roku bolo sumou 81 tis. eur z fondu podporených 22 projektov zameraných na zadržiavanie vody v krajine, ktoré pôsobia aj ako ochrana proti povodniam, či plnenie dôležitých úloh pri ochrane ľudí a majetku dobrovoľnými hasičmi. Ďalších 88,5 tis. eur bolo určených pre 24 miestnych samospráv na refundáciu nákladov, ktoré im vznikli v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img