ISSN 1337-8481

piatok, 1. marca, 2024

Finančná správa odhalila historicky najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

FS SR |MM| Finančnej správe sa podaril historický zásah. V rámci akcie Čierny Panter odhalila doteraz najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet v Lučenci. Kriminálny úrad finančnej správy pri zásahu zaistil 24,6 milióna kusov cigariet, vyše 44 ton tabaku vrátane strojov na výrobu cigariet. Finančná správa tak zabránila možnému úniku na DPH a SPD vo výške takmer 6 mil. eur.

Desiatky príslušníkov Kriminálneho úradu finančnej správy pracovali na akcii Čierny Panter niekoľko týždňov. Vďaka operatívnej činnosti odhalili najväčšiu nelegálnu výrobu a distribúciu cigariet na Slovensku v doterajšej histórii. Iba tento jeden záchyt v Lučenci predstavuje vyše 1/3 zadržaných cigariet za posledné tri roky. „Za uplynulé dva týždne sme zadržali šesťkrát viac cigariet ako za celý uplynulý rok. Aj tento zásah dokazuje, že dosahujeme stále lepšie výsledky vo vyšetrovacej a operatívnej činnosti. Celkový zastavený únik na spotrebných daniach a dani z pridanej hodnoty je predbežne vyčíslený na takmer 6 mil. eur,“ povedal prezident finančnej správy Jiří Žežulka, ktorý zároveň poďakoval za spoluprácu polícii, ozbrojeným silám, hasičom aj Štátnym hmotným rezervám.

Ide pritom o väčší úlovok ako v roku 2018, keď finančná správa objavila nelegálnu výrobu cigariet v Revúcej. Aktuálne najväčší záchyt za ostatné roky má historické čísla: cigarety svetoznámych značiek v celkovom počte až 24.568.400 kusov a tabak o hmotnosti 44.300 kg. Finančná správa zaistila aj technologické zariadenia na výrobu cigariet a spracovanie tabaku ako aj príslušné komponenty. Zaistené boli aj motorové vozidlá, listiny a výpočtová technika.

„Na trestnej činnosti sa podieľalo najmenej 18 osôb, z toho 16 príslušníkov ukrajinskej národnosti a dvaja Slováci, zadržaní boli všetci priamo pri čine. Všetky zadržané osoby vzal sudca do väzby z obavy, že budú pokračovať v trestnej činnosti a taktiež, že ujdú alebo by sa mohli skrývať, aby sa vyhli trestnému stíhaniu,“ vysvetlil podrobnosti zásahu riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) Miroslav Homola.

Akcia Čierny Panter pritom nie je jediná, ktorá priniesla pozitívne výsledky. Za prvé dva mesiace tohto roka sme zadržali 75 % z celkového počtu zadržaných cigariet v roku 2019. „Výroba, pašovanie alebo fajčenie nelegálnych cigariet znamená podporu zločineckých skupín a ochudobňovanie vlastnej krajiny a občanov. Týmito záchytmi sme nielen ochránili štát pred daňovými únikmi, ale aj zdravie občanov,“ dodal podpredseda vlády a minister financií Eduard Heger.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Ako zdražia cigarety, tento obchod sa bude čoraz viac rozmáhať. Človek až oči otvára, aké úkryty si vymyslia. Asi sa držia hesla, že: odvážnym šťastie praje.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img