ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

„vyšetrovanie už na začiatku ukazuje na veľké štátne zákazky a škody v desiatkach miliónov eur“

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img
Frantrišek Imrecze ide do väzby. Je čas dôsledne prešetriť aj ďalšie štátne IT tendre
Imrecze je obvinený, že pripravoval IT tendre na mieru vybraným firmám. Médiá hovoria o odhade škôd vo výške až 42 miliónov EUR. Obvinení mali podľa zverejnených informácií fungovať ako organizovaná skupina, ktorá z hotela Hilton a ďalších miest mala koordinovať korupčnú a ďalšiu trestnú činnosť.
Vyzerá to tak, že vyšetrovanie už na začiatku ukazuje na veľké štátne zákazky a škody v desiatkach miliónov eur. Doposiaľ sa hovorí o niekoľkých firmách, avšak nemyslím si, že sa jedná o ojedinelý prípad šafárenia v štátnom IT.
Je čas dôsledne preveriť a vyšetrovať aj ďalšie IT tendre, ktoré boli zvláštnym spôsobom uzatvárané za bývalých vlád a z ktorých zrejme profitovali aj blízki podnikatelia či politickí nominanti z kruhu Roberta Fica a “digitálneho lídra” Petra Pellegriniho.

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Nejak veľa a pridlho každého vyšetrujú.Najprv divadlo s NAKA,v priamom prenose,ako z filmu,20 kukláčov,zastrašuje deti a ženy,stojí to 10 000 eur.Stacilo by dôjsť s jedným autom ich zatknúť alebo predvolať.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img