ISSN 1337-8481

sobota, 13. júla, 2024

Nelegálna skládka odpadu v katastri obce Šintava

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Zelená linka MŽP SR |MM| Koncom decembra bola obyvateľom Šoporne na Zelenú linku ministerstva životného prostredia, nahlásená nelegálna skládka odpadu medzi obcou Šoporňa a Šintava. Skládka odpadu sa mala nachádzať pri odbočke na poľnú cestu do obce Pata.


Televízor, kusy nábytku, či rôznorodý komunálny odpad zabalený v plastových vreciach, je z časti ukrytý pred vodičmi idúcich po priľahlej komunikácii. Zelená linka tento podnet osobne preverila, rozsah skládky zdokumentovala a priamo z miesta nahlásila environmentálnu záťaž polícii. Tá na miesto vyslala hliadku a následne prijala oznámenie pre podozrenie zo spáchania priestupku.

„Nahlásenú nelegálnu skládku policajti zo zákona zadokumentovali, no vzhľadom k tomu, že Policajný zbor nie je zo zákona oprávnený tieto prípady objasňovať a ani vo veci právoplatne rozhodnúť, prípad postúpime na Odbor životného prostredia, na Okresný úrad do Galanty“, doplnila Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ Trnava.

O riešeniach prijatých kompetentnými orgánmi a termíne likvidácie skládky obcou budeme verejnosť informovať.

Pozornému obyvateľovi obce Šoporňa ďakujeme.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Za toto by som daval obrovske pokuty pricom by som bral vodicske opravnenia alebo zadrzal hnutelny majetok auto pokial by pokuty nevyplatili a potom by sa im vsetko vratilo. Lebo pesi to tam nenosia.Verte mi ze viac by sa to neopakovalo.

  2. Anonym 12. januára 2021, 14:43 – s najvacsou pravdepodobnostou, toto nie je „zasluha“ Sintavanov. Kludne to tam postupne mohli povykladat aj Seredania, Patania, Sopornania, ale aj Bratislavaci vracajuci sa napr. z chalupy domov.

    Problemom pre Sintavanov je, ze ze oni z obecnych penazi zaplatia odvoz a likvidaciu tohto odpadu na skladke.

  3. Milý anonym. Určite si budeme svinit svoj kataster aby to naša obec musela s obecných peňazí odpratávať. Vážne rozum nula bodov.

  4. Našli sme tam množstvo dôkazov, ktoré ak nám ich odosielatelia a obchody potvrdia dohľadajú vinníkov tejto skladky . Potom im tie naše hovná vylejeme rovno ich na dvor.

  5. Mali by sa zaviesť tabule hanby a na nich zverejňovať mená a priezviská znečisťovateľov prírody. Lenže máme GDPR a tak sa uvedú len iniciály.

  6. Vždy sa dá dohľadať nejaký spôsob by sa našiel.Len ochota by musela byť a nie len bla,bla .Zdokumentovane, nahlásené,nikto nemá kompetenciu a ide sa ďalej.Zistit vinníka,odstránenie na jeho náklady plus pokuta a menovite zavesiť na stránku mesta.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img