ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Dva dni, dvaja cudzinci pod vplyvom alkoholu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM|  Polícia, v rámci trnavského kraja, nezaznamenala od Štedrého dňa ani jedného slovenského vodiča pod vplyvom alkoholu. Sviatky nám pokazili až dvaja cudzinci, ktorí cez víkend nafúkali nad 1 promile.

Prvým opitým šoférom bol náš východný sused na Škode Fabia. 21 ročný Ukrajinec jazdil po Trnave, keď ho hliadka PMJ, krátko po 22.00 h, zastavila na ulici Hlboká. Pri dychovej skúške na alkohol cudzinec nafúkal viac ako 1,2 promile. Policajti mu ihneď zadržali vodičský preukaz a následne ho umiestnili do cely policajného zaistenia.

36 ročný Rumun si namiesto nedeľného obeda asi radšej vypil. Okolo 12:30 ho zastavila policajná hliadka na Školskej ulici v Gabčíkove. Policajti mu, pri kontrole, namerali v dychu 0,78 mg/l alkoholu, čo je v prepočte 1,63 promile. Aj tento vodič skončil v cele policajného zaistenia.

Vyšetrovatelia vzniesli voči obom cudzincom obvinenie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo im hrozí trest odňatia slobody až na 1 rok.

Či je piatok a či sviatok, alkohol za volant nepatrí!

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img