ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. apríla, 2024

Vláda SR rokovala online – predĺžila núdzový stav o 40 dní a opatrenia do 10. januára, dôrazne vyzýva ľudí na mimoriadnu opatrnosť      

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Úrad vlády SR |MM|   Vláda SR na dnešnom online rokovaní schválila predĺženie núdzového stavu o 40 dní a protiepidemických opatrení v rámci zákazu vychádzania  do 10.1.2021.Toto predĺženie si vyžiadala aktuálna nepriaznivá situácia v súvislosti so šírením koronavírusu v SR, ako aj existencia jeho novej mutácie.

Členovia vlády SR dnes online schválili aj nariadenie vlády, na základe ktorého bude možné povolať do nemocníc aj časť lekárov z ambulantnej sféry, primárne špecialistov. Dôvodom je aktuálna zhoršujúca sa situácia u poskytovateľov ústavnej zdravotnej staristlivosti a narastajúci počet zdravotných pracovníkov s ochorením COVID-19.

Vláda tiež schválila nasadenie až do 1500 príslušníkov ozbrojených síl SR denne pre potreby Policajného zboru SR do spoločných hliadok na hraniciach so susednými krajinami, ako aj na zabezpečenie verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu na celom území SR.

Vláda na dnešnom rokovaní vyhodnotila sitáciu v SR za veľmi vážnu, vyzýva ludi k mimoriadnej opatrnosti najmä počas Silvestra a zdôrazňuje, že aj oslavy príchodu nového roka je bezpečné stráviť iba v rámci vytvorených rodinných bublín. Verí, že svojím zodpovedným pristupom spoločne zabránime nekontrolovanému rozširovaniu nákazy COVID-19 v našej krajine.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Teraz nám vládna kamarila ukázala,ako sa dá vyhnúť zákazom o zhromažďovaní a stretávania sa väčšieho počtu ľudí.Dáme si na hlavu igelitový sáčik a tým sa izolujeme od ostatných ľudí,tak,ako nakazení poslanci v nevetranom parlamente bez okien.

  2. Vláda dôrazne vyzýva ľudí… Toto čo sa nazýva zákazom vychádzania, to je obyčajná fraška. Absolútne nevidno obmedzenie pohybu. A rozdrapení zástancovia osobných slobôd to dorazia na Silvestra. To budú čísla. Mala nastúpiť tvrdá represia za nedodržiavanie zákazu, ale akosi nič nevidno. A teraz ideme povolávat armádu? Päť minút po dvanástej.

  3. Dalšia fraška Sulo…Testovič pokračuje..najprv Sulo vyhlási,že zohnal AG testy cena okolo 3 eurá..Testoviovo vyhlásenie,že on sa na to pozrie,potom záhadne tá firma odstupi od zmluvy a víťazným dodávateľom AG testov je zase firmička blízka Testovičovi a cena je 4,5 eur…fajn divadielko pre občanov…a hlásne truby za slušne Slovensko,či transparency international..nejako stíchli..

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img