ISSN 1337-8481

nedeľa, 14. júla, 2024

Ocenenie a poďakovanie tým, ktorí stáli a stoja v prvej línii

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM| Každý z nás mal od roku 2020 vlastné očakávania, či želania, no nikto si určite nepredstavoval nič z toho, čo nám napokon priniesol. Pandémia, akú sme doteraz poznali len z katastrofických filmov, zmenila fungovania sveta, naše zvyky a pre mnohých aj rebríček hodnôt a priorít. O tom, že rúška a dezinfekcia sa stanú našou neodmysliteľnou súčasťou sme ani nesnívali. Neľahké mesiace boja s pandémiou COVID 19 sa snažíme zvládnuť našou disciplínou a s pomocou tých, ktorí si plnia svoje povinnosti v najťažšom období.

Okrem finančnej odmeny sa ministerstvo vnútra rozhodlo oceniť svoje zložky aj inak. Minister vnútra SR Roman Mikulec ocenil takmer 20 000 bojovníkov v prvej línii. Ide o policajtov, hasičov, dobrovoľných hasičov, zamestnancov, ale i vojakov, ktorým zaslal odznak ako poďakovanie, spomienku na tieto neľahké časy. Odznak má byť vyzdvihnutím práce a nasadenia každého oceneného. Môže ho nosiť na uniforme a má pripomínať, čím si prešiel, čo všetko zvládol, ale zároveň má byť i zdvihnutým prstom pre ďalšie generácie.

Keďže opatrenia, bohužiaľ, neumožnili zorganizovať stretnutia, na ktorých by sa minister mohol bezpečnostným zložkám poďakovať osobne, odznak prišiel za každým oceneným spolu s videopríhovorom ministra, ktorý zaznel pred prebratím vyznamenania z rúk nadriadeného.

Odznak, ako poďakovanie za vykonanú prácu patrí policajtom a vojakom, ktorí slúžili na hraničných priechodoch, vykonávali doprovody a umiestňovanie repatriantov do karanténnych zariadení, strážili rómske osady a pošty pri vyplácaní sociálnych dávok a taktiež slúžili  pri domovoch sociálnych služieb. Strážcovia zákona dodnes kontrolujú dodržiavanie karanténnych opatrení. Nevyhnutné úlohy plnili aj študenti – kadeti, policajti centier podpory, či z krízového riadenia, ktorí zabezpečovali chod karanténnych zariadení.  Nezabúdame aj na takmer 900 hasičov, ktorí v prvej línii odoberali vzorky. Situáciu pomáhali zvládnuť aj štátni zamestnanci a zamestnanci vo verejnom záujme, ktorí zabezpečovali nevyhnutný chod opatrení, či už v karanténnych zariadeniach alebo zásobovaním ochrannými prostriedkami.

 „V čase krízy sa ukáže charakter človeka. Som rád, že môžeme aspoň takto vyjadriť vďačnosť tým, ktorí i napriek rizikám nasadzovali svoje zdravie a obetovali svoj čas, ktorí mohli stráviť v kruhu najbližších. Bez ich pomoci by boli všetky opatrenia v praxi zbytočné,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

 

35,35,278,282.854797

Ocenenie a poďakovanie tým, ktorí stáli a stoja v prvej línii

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img