Rada partnerstva Trnavského samosprávneho kraja schválila svoj štatút

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

TT SK |MM| Rada partnerstva pre integrovaný územný rozvoj Trnavského samosprávneho kraja na roky 2021-2027 schválila v utorok 22. decembra 2020 štatút, ktorý definuje jej pôsobnosť. V porovnaní so súčasným programovým obdobím bude mať rada, ktorá je regionálnou platformou územnej spolupráce sociálno-ekonomických partnerov, posilnené postavenie.

„V novom programovom období budeme mať jednoduchší prístup k financovaniu našich rozvojových potrieb zo zdrojov Európskej únie. Vítame zmenu smerom
ku komplexnému prístupu k zásadným prioritám územia, o ktorých budeme rozhodovať kolektívne a demokraticky. Preto si myslím, že máme jedinečnú príležitosť konečne využiť eurofondy naplno tak, aby sa dostali do všetkých kútov nášho kraja. Za týmto účelom sme Radu partnerstva vytvorili participatívne a zdola,“
uviedol predseda Rady partnerstva a trnavský župan Jozef Viskupič.

Kreovaniu Rady partnerstva a jej štatútu predchádzali mesiace rokovaní a konzultácií
na expertnej a politickej úrovni. Okrem iných župa zorganizovala sériu videokonferencií
so starostami, primátormi a zástupcami regionálnych združení miest a obcí.

„Chceme, aby Rada partnerstva nebola orgánom len pro forma. Preto zároveň presadzujeme regionálnu pôsobnosť technických kancelárií, ktoré by nemali byť len prstami centrálnej moci. Takto budú európske peniaze určené pre regióny v gescií obcí, miest a krajov. Tým prispejeme k zrýchleniu a zefektívneniu čerpania eurofondov, ako aj k ich zmysluplnejšiemu využitiu, ako keby boli administrované na národnej úrovni. Neželáme si totiž scenár, v ktorom na konci ďalšieho programového obdobia bolo vyčerpaných len 40 % z alokácie,“ doplnil Viskupič.

Rada partnerstva má vyše 100 členov, ktorí sú rozdelení do piatich komôr – komoru regionálnej samosprávy, komoru miestnej územnej samosprávy, komoru sociálno-ekonomických partnerov (podnikateľského, akademického a vzdelávacieho sektora, bčianskej spoločnosti, cirkví a neziskových organizácií), komoru štátnej správy a komoru udržateľného mestského rozvoja.

Do konca tohto roka bude Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky predložená Vstupná správa pre spracovanie Programu hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja Trnavského samosprávneho kraja na roky 2021-2027, ktorá bude definovať strategický rámec rozvoja kraja. V januári by mala byť predmetom rokovania krajského zastupiteľstva a Rady partnerstva.

Štatút Rady partnerstva bude zverejnený na https://www.trnava-vuc.sk/13899-sk/rada-partnerstva-pre-iur-ttsk-2021-2027.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img