ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Keď sme nemuseli sedieť doma… – Ukrajina, Kyjev zima 2018

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Ukrajina, Kyjev, zima 2018. Doba, kedy sme ani len netušili, že nejaké opatrenia obmedzujúce cestovanie, nieto ešte nakupovanie, školskú výuku či dokonca bežný život budú v platnosti a to nielen pre jednu krajinu, ale prakticky pre celý svet.

Doba, kedy sme sledovali ponuky leteckých spoločností predbiehajúcich sa, ktorá zavedie novú destináciu za čo najvýhodnejších podmienok. Hlavne nízkonákladové letecké spoločnosti v každom novom letovom poriadku prekvapili.

Letecká doprava bola viac menej uzemnená koncom februára 2020 a letecké spoločnosti začali odriekať lety. Najskôr s vracaním peňazí za zakúpené letenky, následne s vystavovaním voucherov s platnosťou jedného roka – bude kde vouchery za odrieknuté cesty uplatniť? Neskrachujú letecké spoločnosti do jarného, resp, letného letového poriadku? A ak nie, koľko letov, do akých destinácií a v akých cenách  budú s nahromadenými finančnými stratami realizovať?

Spamätá sa letecký priemysel z finančného šoku spôsobeného koronakrízou skôr ako za 5 či sedem rokov?

Otázky, na ktoré niet zaručených odpovedí. Tak aspoň trošku zaspomínajme. Na časy, kedy sme nemuseli sedieť doma…

… a kedy sme už na jednej ceste plánovali ďalšiu s tým, že sme dokázali kúpiť aj cestovné lístky, rezervovať prípadné ubytovanie a urobiť si atraktívny program aj tam, odkiaľ stovky tisíc ľudí počas rokov radšej utieklo.

Žijeme zvláštnu dobu a netušíme, či lepšie bude, alebo žiaľ už bolo…

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img