ISSN 1337-8481

pondelok, 22. júla, 2024

Ľudí pracujúcich v prvej línii počas pandémie vláda odmení

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Úrad vlády SR |MM|  Pre policajtov, hasičov, vojakov, zdravotné sestry, lekárov či pracovníkov domovov sociálnych služieb štát vyčlení 50 miliónov eur. Rezortní ministri by sa do týždňa mali dohodnúť, komu aká odmena bude udelená. Informoval o tom premiér Igor Matovič.

„Rozhodli sme sa odmeniť tých ľudí, ktorí v prvej línii boli ohrození na živote. To znamená prichádzali do kontaktu s ľuďmi, ktorí mohli byť pozitívni, a tým pádom riskovali svoje životy,“ povedal predseda vlády v piatok 14. augusta na tlačovej besede.Predpokladá, že odmena pre jedného zamestnanca či príslušníka by mohla byť medzi 300 až 500 eur.

Vláda rozdelí odmeny medzi týchto ľudí aj na základe doterajších ekonomických a zdravotných výsledkov boja s koronakrízou. Slovenská ekonomika sa podľa údajov Štatistického úradu SR v 2. štvrťroku prepadla o 12,1 percenta, čo je tak podľa analytikov, ako i premiéra a štátneho tajomníka Ministerstva financií SR Marcela Klimeka menej, ako sa očakávalo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. Najprv kricia, ze „predosla vkada zanechala prazdnu spajzu“…

  Tato makovicskova teraz dotuje radia a rozdavaju jedna radost.
  Tak je prazdna, ci nie je?
  Napokon, „prva linia“ – nevyplyva to z ich povinnosti?
  Potom treba vsetkym pridat. Aj predavackam, aj v prvych radoch v rade do obchodu…kazdy riskuje nebezpecenstvo mozneho nakazenia.

 2. Ano kludne aj predavackam urcite si zasluzia ale nie zo statneho dlhu ale kazdy zahranicny retazec zo svojho zisku. Ostatne boli zatvorene. Len zahranicne nemecke retazce boli otvorene a darilo sa im viac ako na vianoce.

 3. presne ako hovorí Obyvateľ, štát ide odmeniť svojich zamestnancov, tak nech si svojich odmení aj zahraničný súkromník, nabalili sa ako ešte nikdy.

 4. Pre dôchodcov nebolo ale zrazu už sú peniaze. Nie pre predavačky ktoré vláda chcel obrať o pracovnú nedeľu ale ide peniaze vojakom…

  Väčší populista ako Matovič sa ešte nenarodil

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img