Je dovolené umiestňovať na dopravné značky a zariadenia reklamné plagáty ?

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Na základe podnetu zo strany občanov sme požiadali o zaujatie stanoviska Krajské riaditeľstvo policajného zboru, či je možné umiestňovať na dopravné značky reklamné plagáty alebo oznamy nesúvisiace s dopravným značením, rušiace vodiča a rozptyľujúce jeho pozornosť pri riadení vozidla.

Od hovorkyne KR PZ v Trnave mjr. JUDr. Márie Linkešovej sme dostali nasledovné stanovisko:

„V zmysle zákona o cestnej premávke je na dopravných značkách alebo dopravných zariadeniach a ich nosnej konštrukcii zakázané umiestňovať čokoľvek, čo nesúvisí s dopravnou značkou alebo dopravným zariadením“.

Za postreh od občanov a obyvateľov obce Dolná Streda, v ktorej podľa ich slov boli na dopravnej značke STOP daj prednosť v jazde a Priechod pre chodcov umiestnené reklamy po dobu asi dvoch týždňov ďakujeme. Sme radi, že si občania takéto pre bezpečnosť dôležité veci všímajú a sú ochotní na ne aj upozorniť. Na druhej strane je smutné, že na umiestnenie reklamných plagátov na takto dôležité dopravné značenie nezareagovala samospráva obce a to najmä starosta Ľuboš Šúry, ktorý bol dlhoročným policajtom a takéto použitie dopravného značenia by mal okamžite zatrhnúť a nechať odstrániť.

 

Reklamy umiestnené na dopravnom značení boli občanmi zaregistrované aj v Šintave. Fotografie máme z križovatky, kde bol plagát umiestnený na dopravnej značke Daj prednosť v jazde.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Keď prišiel zverinec, alebo cirkus, takýto systém tiež používali. Ale, keď sme pri doprave, už viackrát bolo poukázané na to, že na križovatke Legionárska, Dolnomajerská, Železničná, ceste ku Mestskej polície a na železničnú stanicu, že je vyznačený jeden prechod pre chodcov smerom na Železničnú ulicu. Ale obyvatelia v tej bytovke, na MP musia chodiť cez križovatku medzi autami. Je to také ťažké namaľovať zebru?

  2. Prečo? Chodia tade ľudia pomedzi autá. Ešte že sú vodiči ohľaduplní, že zastavia a nechajú prejsť. Ale niekedy to nemusí dobre dopadnúť.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img