ISSN 1337-8481

utorok, 16. júla, 2024

Zneužili mená bývalých klientov. Vyšetrovateľ objasnil podvody za tisíce Eur.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Policajný vyšetrovateľ obvinil dvoch mužov v 10 prípadoch zo zločinu úverového podvodu. Pri vyplatení všetkých úverov by škody dosiahli takmer 40 tisíc eur. Ďalšie desiatky prípadov polícia naďalej preveruje.

Piešťanskí policajti prijala koncom minulého roku prvý prípad. Keď začali postupne trestné oznámenia pribúdať, vyšetrovateľ hľadal spojitosť a nakoniec sa dopracoval k mužom, ktorí „úradovali“ v obci Smolenice, pri Trnave. Jeden z nich pracoval v minulosti ako finančný poradca a údaje bývalých klientov zneužil na podvody. Pod ich menami sa snažili spoločne získať rôzne úvery a realizovali nákupy cez internetové obchody. Nesplácané úvery si začala spoločnosť vymáhať od osôb na falošných zmluvách.

Na základe zhromaždených dôkazov vykonal vyšetrovateľ spolu s kriminalistami domovú prehliadku, pri ktorej oboch mužov zadržali. V dome našli databázu kontaktov, listinné dôkazy, SIM karty, z ktorých telefonovali nebankovým spoločnostiam.

Obaja skončili vo väzbe, obvinení za pokračujúci zločin úverového podvodu, v časti v štádiu pokusu. Navyše ich polícia stíha aj za prečin poškodzovanie cudzích práv spolupáchateľstvom. Obaja sa k podvodom priznali. Mužom hrozí za podvody trest odňatia slobody na 5- 12 rokov.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Vidíme, ako sa dajú zneužiť vaše údaje. Pomerne všade od vás vyžadujú váš občiansky preukaz, či je to banka, pošta, lekár… Je to až smiešne, keď vkladáte na účet peniaze a potrebujete sa preukázať OP. Nič nepoviem, keď pri výbere. Toľké opatrenia a hľa, a aj tak sa to dá zneužiť. Ale muž, finančný poradca by mal dostať tvrdý trest.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img