ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Sereď, 12. júl 2020. Mesto, kde zajtra znamená to isté, ako pred tridsiatimi rokmi…

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď / Na vážne a už na prvý pohľad viditeľné nedostatky v meste upozorňujeme systematicky od vzniku  SOL, teda dlhšie ako 12 rokov. Niektoré pripomíname častejšie, iné menej. A sú témy, ktoré majú v novinách dokonca vlastnú rubriku.

Dnes si ukážeme aktuálny, popoludňajší  stav troch podstatných vecí, na ktoré upozorňujeme skutočne často a napriek tomu sa v záujme nápravy zo strany vedenia mesta a samosprávy ako takej, nič zásadné nedeje.

Prvá je fontána na námestí, ktorá podľa slov kompetentných mala byť a bola tento týždeň vyčistená. Napriek tomu v nej strieka hnedá voda pripomínajúca močovku a pláva lístie, ktoré tam plávalo aj počas predchádzajúcich dvoch reportáží vyhotovených na podnet občanov, obyvateľov mesta. (aktuálna objednávka Mesta Sereď na čistenie fontány“ viac ako 1100 Eur)

Druhým je nápis  SEREĎ na vjazde do mesta, ktorý podľa informácií zverejnených pred dvomi rokmi, má byť vďaka použitému materiálu viditeľný z vesmíru ako známy Čínsky múr. Fakty sú také, že nápis je vysypaný z drveného kameňa používaného ako podklad pod zámkovú dlažbu a z obúchaných pravdepodobne už použitých komponentov nahradzujúcich  obrubníky. (náklady na „dielo“ kde realizačná firma nedala pod štrk ani fóliu ktorá by zabránila prerastaniu buriny, boli viac ako 3500 Eur. Náklady za trhanie buriny a  nevyhnutnú sústavnú údržbu nápisu nám známe nie sú. Prednosta by určite povedal, že ich mesto nevie vyčísliť…) 

Tretia je sústavná kritika kvality chodníkov v meste. Starých, ale aj nových. Aby si ako poslanci MsZ, tak faktov neznalí občania vedeli predstaviť, o čom konkrétne je reč, dnes prinášame fotografiu prepadnutého chodníka na Trnavskej ulici o 12 až 13 cm. To je už pre peších skutočne životu nebezpečné.

Ako vyzerá chodenie peších po takomto „chodníku“ si primátor, poslanci a futbalisti čakajúci na 5 miliónovú investíciu do štadióna s vyhrievaným trávnikom predstaviť asi nevedia, keďže do tejto časti mesta sa pešo neunúvajú. Neznamená to však, že tu nežijú ľudia a že po „chodníku“ nemusia denne chodiť pešo do práce, aby mala samospráva dostatok financií pochádzajúcich práve z daní pracujúcich občanov.

Primátorom mesta  Sereď je už tretie volebné obdobie  Ing. Martin Tomčányi, prednostom MsÚ Ing. Tibor Krajčovič a zástupcom primátora  Bc. Ľubomír Veselický. Mesto disponuje ročným rozpočtom vo výške  cca 15 MILIÓNOV Euro.

Áno, napriek odporu niektorých ľudí budeme aj ďalej presne takto faktograficky prinášať informácie, ktoré by bez SOL zostali utajené, minimálne nepovšimnuté.

Ak majú obyvatelia mesta záujem posunúť mesto dopredu a vytvoriť  lepšie životné podmienky pre svoje deti do budúcnosti, kľudne sa môžu nakontaktovať na nás (OZ Obcan rozhodni). Sami to proti malej, no dobre motivovanej časti ľudí pri moci (alebo ťažiacich z moci iných) nedokážeme.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
 1. To sa netýka len trnavskej ulici ale chodníky v Hornom Čepeni neboli robené vyše 30 rokov.
  Máme tu detske ihrisko ktoré není vôbec pokosene a to nestojí milióny ale len jedného nezamestnaného ktorý by to pokosil

 2. Dobry den, p. TOMCANY je najhorsi primator akeho poznam, pozrite si Galantu, Salu krasne mesta a stale sa zlepsiu. Sered otras, vypada horsie a horsie. Kde dava tie peniaze? Ak by bolo nejake referendum alebo perticia proti jeho odvolaniu urcite to podporim a kopec dsasich obcanov.

 3. Galanta preskočila Sereď niekoľkonásobne. Boli časy, keď mala Sereď navrch, aj keď Galanta bola okresom. Ale tie časy sú minulosť. Sereď je jedna veľká diera, alebo skôr kopa luženca.

 4. Žiaľ je to všetko zakopané v tej zostave vládnucej na úrade! Tomcanyi, Veselicky a Krajcovic! A to sú ešte hrdi, stratili súdnosť na veci verejne! Mesto samospráv, vážený pani nie je súkromná firma!

 5. Vážený budte objektíbný.Mesto má nejakú chierarchiu.Zlihal stavebný dozor,kontrolór mesta,poslanci!Až potom je na ťahu primátor,ktorí má vyvodit zodpovednosť! Sťažovať sa treba vźdy u zodpovedných

 6. Som za vybudovanie nového futbalového štadiónu,ale na obnovu tých biednych chodníkov po veľkej časti Serede sa skutočne nenájdu peniaze ? To sa primátor a poslanci vznášajú v oblakoch,že tú biedu nevidia ? Na to by mali zodpovední ľudia reagovať a povedať občanom,že ako plánujú s obnovou chodníkov pokračovať.

 7. Ešte pred rokom som si myslela,že pán Majko zbytočne vyrýva a s ničím nie je spokojný.Postupne som prišla na to,ako veľmi sme pozadu od jeho postrehov v našom meste.Pán primátor Tomčány sa môže hanbiť.Uráža ma že ani len nevysvetlí nám voličom prečo odmieta kritiku a prečo osiera pána Majka kde má možnosť.Teraz vidím ako veľmi primátor sklamal.Pán Majko píše len pravdu.Ďakujem.

 8. Pre Anonym: primátor sa bojí konfrontácie a odpovedí na nečakané otázky. Zrušili stretnutia s občanmi a najlepšie je, keď má priestor na písomnú odpoveď. Tú má čas spracovať a ešte v nej aj zhovadiť toho, kto sa pýta.

 9. ..vždy sa nájdu aj horšie miesta v meste, je to tak všade a treba na ne aj poukázať. Treba si však zachovať aj určitú objektivitu. Nemyslím si, že Sereď za posledných pár rokov predsa len trošku nepostúpila. Každopádne však má ešte veľké rezervy

 10. Pedro 14. júla 2020, 9:24 – postupila, hlavne niektore osoby, ktore mali a maju dostatok informacii, aby vedeli vcas a lacno kupit lukrativne pozemky a tie nasledne predat, alebo si zabezpecit z ich vlastnenia vyhody.

  Je toho viac, uz onedlho…

 11. Stále sa tu spomína nezodpovedné vedenie mesta, čo samozrejme je ale aj nemusí byť úplne pravda nechcem vedenie moc komentovať lebo neviem co všetko musia riešiť a aj schvaľovanie rôznych opráv a uprav určite nie je len o tom ze poďme to urobiť. Ale bolo by pekne poukázať aj na samotných obyvateľov mesta ktorý nam ho znehodnocuju ako napr neskutocne množstvo pohodenych spackov po celom meste, vcera som par minút stal pri pekárni pod hokejkou a tam ich je v strkovom nasype vedla chodníku možno aj 1000 a to nie je jediné miesto. Ďalej nerešpektovanie recyklovanie a správne používanie kontajnerov na triedený zber, alebo všeobecne nechávanie po sebe množstvo odpadu kde sa človek pozrie. Mozno keby sa takéto problémy vyriešili tak aj vedenie by ustretovejsie riešilo návrhy ako dlažba na chodníku namiesto asfaltu a podobne. Jednoducho skúsiť začať od seba upozorniť druhých nech nerobia neporiadok a tlačiť kompetentných do toho nech sa riešia aj takéto problémy. PS: nie som za miliónovú investíciu do štadióna z vrecka mesta, ale toto by mesto nestalo nic resp minimum ale zmenilo by ho to na nepoznanie

 12. Keby pod tou hokejkou bol odvodnovaci zlab napr.zo zamkovej dlazby, tak by sa tie spaky dali vycistit za par sekund kefovacim vozidlom. Ale to by tam nejaky dilino nemohol vymysliet makadam namiesto obrubnikov, z makadamu sa to tazko bude zbierat a nielen spaky! A ten makadam je porozhadzovany na celom chodniku, katastrofa!

 13. Recyklovanie? To nemyslite vážne. Upozorňovala som na tento problém, keď mesto zmenilo interval vývozu separovaného odpadu!
  Každé dva tyzdne zber separovaného odporu z rodinných domov! Každý im na to se..e! Plus zvyšovanie za KO! Aká motivácia pre slušných ľudí ktorí majú záujem separovať!?
  A ako mame separovať na verejných priestranstvách? Nevieš či je to kvetináč a či kôš a naschval vždy plný!!
  Obyvatelia bytoviek triedia a potom príde smetiarske auto a všetko do jedného. To vysvetlite občanom!!
  Tak ako sa správa samospráva k občanom tak aj obyvatelia
  Celé zle

 14. Odvoz separovaného odpadu je čistá katastrofa. To sa pochlapili. Celé mesto je, akoby tu zastal čas. Primátor si ide svoje so svojou skupinkou poslancov, ktorá schváli všetko, čo potrebuje. Čo sme chceli, to máme. Ale zasa Kurbel vs Tomčányi, no, poďme ďalej. Na tržnicu v hodnote 750 000 sa peniaze nájdu. To bude o dva roky predvolebný trhák primátora. Teraz sa oprel do skládky luženca. Ale tam mu aj s kaštieľom konkuruje mladý Kurbel. Žeby príprava mladíka na voľby o dva roky? Nechajme sa prekvapiť.

 15. Sereď-. už radsej ani nekomentujem.Aj okolité dediny su krajšie.Kam sa strácajú tie miliony v rozpočte mesta /a vybraté pokuty od zatúlaných kamiónov /Ale tak nam treba , co sme si zvolili to máme.

 16. Ja si myslím,že Sered je taká istá,ako iné Slovenské mestá.Nic moc a ani nie málo.Ste dobre nainfikovani,majiteľ robí dobrú prácu(pre seba) a to už niekoľko rokov.Samozrejme,je to Vaša vec.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img