ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Seredská farebná paleta 2020

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Tento rok sa v Mestskom múzeu v Seredi koná tretí ročník výstavy neprofesionálnej tvorby výtvarníkov zo Serede a okolia. Do tohto ročníka sa prihlásilo celkom desať umelcov, ktorí začiatkom júla absolvovali dvojdňový workshop pod vedením akademickej maliarky Jarmily Veľkej z Bratislavy. Práve tvorba účastníkov workshopu je súčasťou výstavy amatérov Seredská farebná paleta.

Slávnostné otvorenie výstavy sa konalo 10. júla za účasti vedúcej múzea Márii Dikovej, kurátorky výstavy akademickej maliarky Blanky Kästovej a viceprimátora Ľubomíra Veselického. Podtón príjemnej atmosféry oživila na úvod citáciou zo svojej knihy spisovateľka Ružena Scherhauferová.

„Cieľom výstavy je hlavne prezentovať umelecké diela autorov, prinášať návštevníkom múzea ich jedinečné obrazové umelecké vyjadrenie sveta. Výstava umožňuje aj samotným autorom vzájomné stretnutia a výmenu skúseností,“ hovorí vedúca múzea Mária Diková a dopĺňa: „Farebná škála na obrazoch nám ponúka prírodu, osobnosti aj mesto. Som rada, že máme takýchto výtvarníkov, ktorí nám môžu ukázať krásu sveta ich očami.“

Slova sa ujala aj kurátorka Blanka Kästová: „Seredská farebná paleta je podujatie, ktoré si Sereď doslova vyžadovala, nakoľko vzhľadom k počtu obyvateľov je tu vždy dosť umenia chtivých a tvoriacich ľudí . Pre mnohých vystavujúcich je umenie činnosť, ktorú študovali alebo sa jej cieľavedome venujú. No sú tu aj tvorcovia, ktorých tvorba je iba koníčkom. Obdivujem a vážim si každého kto prišiel a dal obrazy k dispozícii.“

Jedinečné diela autorov sú verejnosti dostupné v múzeu do 30. júla 2020.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img