ISSN 1337-8481

pondelok, 17. júna, 2024

Pozor na alkohol v Chorvátsku! Chorvátski kolegovia dvíhajú varovný prst

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Prezídium PZ SR |MM| Polícia pomáha a chráni aj za našimi hranicami. Prinášame aktuálne upozornenie pre našich občanov, ktorí sa chystajú na dovolenku do Chorvátska.

Je dobre známe, že každý rok chodia slovenskí policajti pomáhať chorvátskym kolegom. Výnimkou nie je ani tento rok, letnú turistickú sezónu v Chorvátsku sme spustili ešte minulý týždeň. Žiaľ, musíme skonštatovať, že niektorí Slovensku nerobia dobré meno. Chorvátski kolegovia nás prostredníctvom policajného pridelenca požiadali, aby sme upozornili našich občanov na prísne pravidlá, ktoré turisti musia v ich krajine dodržiavať. Predovšetkým ide o jazdu pod vplyvom alkoholu.

V deň nástupu do služby v Chorvátsku už slovenskí policajti museli riešiť prípad slovenského vodiča, ktorý mal nehodu cestou na dovolenku pár kilometrov za Záhrebom. A ďalšie kilometre mal mať ešte pred sebou. Našťastie jemu, ani posádke s dvomi maloletými deťmi sa nič nestalo. Výsledok dychovej skúšky však ukázal 1,4 promile. Policajti ho predviedli na policajnú stanicu, kde mu samozrejme naši policajti tlmočili všetky s ním vykonané úkony. Na základe chorvátskych zákonov dostal pokutu vo výške 6.000 Kn, musel zaplatiť trovy konania vo výške 300 Kn a dostal zákaz viesť motorové vozidlá na území Chorvátska.

Pripomíname, že v Chorvátsku platí pri porušení niektorých ustanovení Zákona o bezpečnosti v cestnej premávke, že sa vodič môže dopustiť aj trestného činu. Môže to byť vtedy, ak:

Účastník cestnej premávky, ktorý arogantne porušuje predpisy o cestnej premávke tým, že jazdí pod vplyvom alkoholu vyššom ako 1,50 g/kg v krvi, alebo omamných a psychotropných látok alebo liekov, alebo jazdí v zakázanom smere, alebo predbieha
na neprehľadnom mieste kolónu vozidiel, alebo jazdí rýchlosťou vyššou ako 50 km/h nad povolenú rýchlosť v obývanej oblasti alebo v úseku s označením najvyššej rýchlosti a tým ohrozuje život alebo zdravie osôb, potrestá sa odňatím slobody až na 3 roky.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Tak tomu poviem ze cisty…
    Dlha cesta, rodinka v aute a ON nadrbany??
    Zodpovednost cisteho kxkota!
    Normalny clovek to urcute nebol.
    Zbohatlik, fakturant, poctivy podnikatel, plagiator,… skor taky nejaky.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img