ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Muž so zbraňou v meste: Takto odporúčame postupovať okoloidúcim

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Znovu zverejňujeme grafiku, ktorá sa dá aplikovať pre prípady, keď sa na verejnosti pohybuje ozbrojená osoba (nielen strelná zbraň, ale aj napríklad nôž). Pre záchranu vlastného života je nutné sa od takej osoby vzdialiť na bezpečné miesto a odtiaľ privolať pomoc.

Pripomíname, že do konca tohto kalendárneho roka bude pre celé Slovensko spustená mobilná aplikácia POMÁHAM CHRÁNIŤ, prostredníctvom ktorej bude možné v priebehu troch sekúnd dať nenápadne signál polícii aj v takejto situácii.

Ak osoba má okrem zbrane pri sebe napríklad batožinu, existuje podozrenie, že v nej môže mať ďalšie zbrane, prípadne až výbušninu.

Na zásah voči takejto osobe sú trénované špeciálne jednotky. Čo sa týka občanov, ktorí po súkromnej línii absolvovali rôzne druhý výcvikov a chceli by sa takejto osobe postaviť, musia si uvedomiť, že na seba preberajú zodpovednosť nielen za svoj vlastný život, ale aj životy ľudí naokolo. Profesionálnu zodpovednosť má iba Policajný zbor.

V niektorých prípadoch sa z osoby možného nebezpečného páchateľa vykľuje neškodný psychiatrický pacient. Okolití svedkovia sa možno potom aj zasmejú a budú sa čudovať, prečo okolo incidentu bol toľký “hurhaj”. Je nutné si uvedomiť, že nikto nemá vešteckú guľu, a preto netreba nič podceňovať. Ak by sa podobná situácia 99 krát nepodcenila, ale stýkrát áno, tak verte, že práve vtedy by došlo k najhoršiemu scenáru.

Riaďte sa našimi odporúčaniami, ako keď by ste situáciu podcenili a v domnení, že sa naoko nič vážne nedeje by ste sa stali obeťou trestného činu.

zdroj: Polícia SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img