ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

V meste bola osadená nabíjacia stanica pre elektromobily. Jej prevádzka bude spustená na jeseň

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Obyvatelia mesta si môžu pri parkovisku na Námestí slobody všimnúť nainštalovanú novú nabíjaciu stanicu pre elektromobily. Osadená bola začiatkom mesiaca júl 2020.

Elektromobilita je totiž na vzostupe, o čom svedčí fakt, že počet elektromobilov na cestách pribúda. S rozvojom elektromobilov je ale potrebné budovať aj nové nabíjacie stanice. Z tohto dôvodu mesto Sereď  pristúpilo k podpore rozvoja elektromobility v Slovenskej republike formou rozvoja nabíjacej infraštruktúry.

Elektrostanicu vybudovala firma ELMARK PLUS s.r.o. zo Šale za 8 742,- eur. Mesto Sereď získala na nabíjaciu stanicu dotáciu z Ministerstva hospodárstva vo výške 5 000,- eur.

Ide o samostatne stojacu, verejne dostupnú nabíjaciu stanicu vyhotovenú z nehrdzavejúcej ocele. Stanica má dva nabíjacie konektory typ 2 (Mennekes, podľa normy IEC 62196) s variantom: zásuvka. Výstupný výkon stanice bude 2x 22 kW, čo znamená, že nabíjať dokáže 2 vozidlá, obe výkonom 22 kW.

Nová elektronabíjacia stanica bude technicky vybavená  autentifikáciou zákazníka a to RFID čítačkou  kariet s uplatnením kryptografických bezpečnostných mechanizmov alebo autentifikáciou cez internet či mobilnú aplikáciu aj s možnosťou ad hoc platby za nabíjanie použitím nástrojov EIM a príprava na Plug&Charge (autentifikácia, autorizácia, inteligentné riadenie nabíjania a účtovanie sa realizujú automaticky po pripojení napájacieho kábla).

Majitelia elektromobilov si ale na nabíjanie svojich vozidiel budú musieť počkať. Z dôvodu vyhlásenia obchodnej verejnej súťaže na nájomcu, bude nabíjacia stanica  sfunkčnená a daná do prevádzky pravdepodobne v mesiacoch september – október 2020. 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img