ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

RegioJet navyšuje počty vlakových spojov do Chorvátska a Slovinska. Od 11. 7. budú spoje jazdiť denne.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

RegioJet |MM| RegioJet navyšuje počty vlakových spojov zo Slovenska do Ljubljany a Rijeky. Od 11. 7. pridáva ďalšie 4 spoje týždenne v každom smere. Priame vlakové spojenie z ČR a SR do Slovinska a Chorvátska tak bude cez hlavnú letnú sezónu do konca prázdnin v prevádzke každý deň. Na spojoch budú v prevádzke identické súpravy s kapacitou až 560 cestujúcich. V Rijeke môžu cestujúci využiť nadväzujúce autobusové spoje do približne tridsiatky najobľúbenejších destinácií na chorvátskom pobreží. Aktuálne sa na vlaky do Chorvátska predalo približne 30 – tisíc lístkov.

Ceny lístkov sú výnimočne nízke – za jednosmerný cestovný lístok vrátane rezervácie a všetkých služieb zaplatí cestujúci cenu od 590 CZK / 22 EUR; za lôžko v spacom vozni sa cena pohybuje od 790 CZK / 30 EUR.

V cene lístka je vždy zahrnutá rezervácia miesta a palubný servis, ktorý majú cestujúci k dispozícií počas cesty – vrátane kávy a drobných raňajok zadarmo, samozrejmosťou je aj pripojenie k internetu a zábavnému portálu ako aj využitie ďalších palubných služieb.

Vlak pôjde ako nočný spoj a cestujúci si môžu rezervovať miesto v nasledujúcich typoch vozňov:

  • Sedačkový vozeň Astra s individuálnymi obrazovkami v sedačkách – cena za lístok od 22 EUR.
  • Sedačkový vozeň s kupé pre skupiny cestujúcich – cena za lístok 22 EUR na osobu.
  • Spací vozeň s lôžkovým kupé pre skupiny aj jednotlivcov – cena za lístok od 30 EUR na osobu.

Cestujúci si môžu ešte pred odchodom spoja objednať online cez internet občerstvenie, ktoré im palubný personál nachystá už pri odchode spoja. Počas celej cesty si môžu objednávať nápoje a ďalšie drobné občerstvenie. Ráno pred príchodom do cieľovej destinácie bude cestujúcim zadarmo podávaná káva aj s drobnými raňajkami. Súprava vlaku bude mať až 12 vagónov s kapacitou 560 miest. Na prevádzke vlakových spojov spolupracuje RegioJet s chorvátskymi železnicami HŽ, Slovinskými železnicami SŽ a maďarskou spoločnosti Continental Railway Solution.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img