ISSN 1337-8481

pondelok, 15. júla, 2024

Práve teraz: Šintavské deti BEZPEČNE na prázdniny“ – mobilné detské ihrisko je plné detí – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Šintava / Už dve hodiny sa po skupinách na Mobilnom detskom dopravnom ihrisku projektu  „BEZPEČNÉ MESTO“ striedajú deti všetkých ročníkov  ZŠ v Šintave.

Po pol hodinových intervaloch sa menia na stanovištiach kde získavajú vedomosti z dopravnej výchovy, poskytovania prvej pomoci a následne praktickej jazdy na detskom dopravnom ihrisku, na ktorom sú kužeľmi vytýčené trasy a pri cestách sú reálne dopravné značky, s ktorými sa detičky môžu stretnúť v bežnej cestnej premávke.

Inštruktáž vykonáva preventistka  OR PZ Galanta, Dáša Kollárová.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – pridané VIDEO z akcie:

Dopravné ihrisko je o 12:00 hodine k dispozícii pre družinárov a verejnosť. O 15:00 hodine na ihrisko prídu šintavskí škôlkári.

Mobilné detské dopravné ihrisko bude pre deti zo Šintavy k dispozícii dnes do  17:00 hodiny.

O 15:00 hodine sú na ihrisko pozvaní aj rodičia detičiek, ktorí si budú môcť vypočuť krátku inštruktáž ako postupovať pri úrazoch detí a to napr. zlomeniny končatín, poliatie vriacou vodou, zástava dýchania, a skúsiť praktické poskytovanie prvej pomoci a resuscitáciu.

Počas predpoludnia deti z hasičského krúžku v spolupráci s DHZ Šintava vykonali dve ukážky protipožiarneho útoku a školákom predviedli, ako vyzerá a čo dokáže hasičské auto.

Počas konania akcie detičky zo Šintavy čaká prekvapenie v podobe ľadovej drte ako občerstvenia od  GM Coffee.

Pre deti zo Šintavy dnešnú akciu pripravilo OZ Občan rozhodni s projektom BEZPEČNÉ MESTO.

Akcia je pripravená v spolupráci s OR Policajného zboru v Galante, profesionálnou záchranárkou  Zitou Csemezovou a sponzormi  HRACHOSTAV s.r.o. a GM Coffee.

Reportáž z celého dňa uvidíte tu na SeredOnLine.sk

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Bol som tam pozrieť s deťmi úžasne zorganizované podujatie pre deti plno náučných veci a super posedenie v tej kaviarničke kde Vám ochotný personál splní každé prianie od Papania až po chutne drinky rôzneho druhu fakt odporúčam navštíviť tu prevádzku a aj to ihrisko dnes

  2. V mene všetkých žiakov a detí ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava ďakujem organizátorom a sponzorom skvelej akcie. Mali sme pekný deň.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img