ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Fakty o postojoch SMERu k práci v nedeľu

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Doslova žasnem !!! Doslova žasnem a neverím vlastným ušiam.

Dnes (13.06.2020) v pravidelnej diskusnej relácii Rádia Slovensko Sobotné dialógy som sa musel poštípať, či sa mi to, čo počujem, snáď nesníva.

Dnešní hostia boli poslanci pán Grendel zo strany NOVA a pán Blanár z rozpadajúcej sa strany SMER-SD.

Na úvod začala diskusia k problematika uzákonenia nedele ako dňa, kedy majú byť obchody zatvorené. Nakoľko som to bol vlastne ja, ktorý na Slovensku a dokonca v celej postkomunistickej Európe začal ako prvý poukazovať na rýchlo sa šíriaci neduh nedeľnej práce, tak som spozornel.

A to som žasol.

Pán poslanec Blanár a vraj aj celá jeho rozpadajúca sa strana SMER-SD vždy podporovali obmedzenie nedeľnej práce a aj teraz podporujú zákon, ktorým by sa prikázalo zatvorenie obchodov v nedeľu.

Niekto tu na tomto FB už párkrát napísal, že komunisti klamú. Neviem, či konkrétne pán Blanár bol komunista, ale v tomto prípade klamal, ako oni, dokonca na druhú.

Tak pozrime sa pár rokov späť.

Po proteste, ktorý som zorganizoval 14. decembra 2002, kde sme poukázali na rýchlo sa šíriaci neduh nedeľnej práce na Slovensku a jeho škodlivý vplyv na rodinu, ostalo, až na kritiku týchto snáh, pomerne ticho. Preto sme sa rozhodli cestou NR SR podať na rokovanie nášho parlamentu Novelu Zákona 311/2001 Z.z., § 93 a 94 (Zákonník práce), ktorú sme vypracovali na základe nemeckého zákona.Ten vychádzal z článku 140 teraz platnej Ústavy Nemecka a tento sa opiera o články 136, 137, 138, 139 a 141 Weimarskej ríšskej ústavy z 11.8.1919.

Samozrejme, že tento náš návrh nebol prijatý, keďže 9.9.2009, kedy sa o ňom v NR SR hlasovalo v prvom čítaní toto podporilo len 34 poslancov. A to nepodporenie boli hlavne poslanci našej podarenej socialistickej strany SMER-SD, ktorí vesmes nepodporili túto novelu, okrem jedného jediného, a to poslanca Podmanického.

Takto podobne sa zachovali poslanci strany SMER-SD aj 8.7.2014, keď hlasovali o návrhu poslancov za KDH Júliusa Brocku a Alojza Přidala, ktorí zúžili danú problematiku len na obmedzenie práce v obchodnom sektore. K tomuto hlasovaniu som aj napísal článok v denníku SME 8.7.2014 pod názvom „Nedeľa bez práce“.

Keďže na Slovensku nebola nádej na schválenie takéhoto zákona, privítali sme aktivitu Bruselu, keď na pôde EP vznikla iniciatíva so založením zoskupenia ESA (European Sunday Alliance) a stali sme sa, aj mojou osobou, zakladateľmi tohoto zoskupenia s cieľom zjednotiť legislatívu EP ohľadom práce v nedeľu záväznú pre všetky členské krajiny EÚ.

Keďže, na Slovensku túto snahu stále blokovali naši socialisti a v žiadnom prípade toto nikdy nepodporovali, ako dnes bohapusto klamal Blanár a na našich zasadnutiach ESA v Bruseli vždy sedeli a podporovali snahu o obmedzenie nedeľnej práce všetky socialistické strany EP, musel som v istom čase pred celým auditóriom vystúpiť a vysvetliť situáciu a našu skúsenosť so stranou SMER-SD na Slovensku ohľadom obmedzenia práce v nedeľu.

Tu vám prikladám len výsek zo správy, ktorú som predniesol na 3. Konferencii ESA v Bruseli, kde som spomínal našich podarených socialistov. Je to síce v nemčine, ale asi mnohým z vás tento jazyk nerobí problém.

……..Die Sozialisten in der Slowakei unsere Aktivitäten absolut nicht unterstützen. Im Gegenteil, als uns gelang das Gesetz über Beschränkung von Sonntagsarbeit zur Abstimmung ins Parlament zu bekommen, in September 2009, hat uns außer einem kein weiterer sozialistischer Abgeordnete unterstützt. Das bestätigt nur meine mehrjährige Behauptung, dass die Sozialisten im Westen und in den postkommunistischen Ländern nicht gleich sind. Die sozialistischen Parteien in diesen Ländern kamen aus den kommunistischen Parteien heraus, gesamt ihrer Leitern und so benehmen sie sich auch noch immer. Da sie der Meinung sind, dass die Aktivitäten zur Beschränkung der Sonntagsarbeit Aktivitäten der Kirche sind, gegen die sie Jahrzehnte lang so hart gekämpft haben, sind sie nicht willig diese Ideen zu unterstützen. Also anders ausgedrückt, sie haben sich noch immer von ihrem kommunistischen Denken nicht befreit………….!

Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. ….blanar je jeden z top klamarov,ojebavakov,slizkych hadov zo zlocineckej skupiny smer s.r.o. ….jedaen z tych,ktory sa najviac priucil praktikam svojho birmovaneho hranateho rysaveho klamarskeho sefa a jeden z jeho najposlusnejsich najoddanejsich ritolezov…..

  2. Nedeľný predaj nie je žiadna politická záležitosť,ako sa nám tu snaží autor článku nahovoriť.Kazdy jeden z terajších vládnucich kruhov ficia na taktike,to my nie to oni.Mali by ste už prestať,ste na štyri roky zvolený,tak sa tak správajte.

  3. Čo to ten pan Novovesky spletá ? Ved ked zorganizoval protest ako píše ,december 2002,sme mali druhu Dzurindovu vladu až do roku 2006. SMER bol v opozicií.Vladnuca pravica mohla tento zakon zakazu nedelneho predaja presadit-nepresadila.Neobhajujem Blanara,klame,tak isto ako Matovič -72 prednostov OU,Plny suhlas s príspevkom Halo.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img