ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Za stav chodníkov v centre, sa vedenie mesta môže hanbiť

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď  /  Už niekoľko mesiacov viac menej pravidelne prinášame články kritizujúce styv chodníkov a ostatnej infraštruktúry v meste. Nejde o úvahy, ale nespochybniteľné fakty, ktoré sú podložené aktuálnou foto dokumentáciou.

Väčšinu chodníkov a kritizovaných miest pred samotným publikovaním článku fotografujeme týždne až mesiace, aby nik nemohol povedať, že a jedná o stav náhodný, prípadne že kompetentní o kritizovaných nedostatkoch nemohli vedieť.

Práve systematická dokumentácia dokazuje buď nezáujem samosprávy, resp vedenia MsÚ riešiť infraštruktúru mesta nachádzajúcu sa v zúfalom stave, alebo neschopnosť vedenia mesta systematicky sa vysporadúvať s problémami.

Zničené chodníky prerastené burinou sa žiaľ nenachádzajú len v okrajových častiach mesta, ale v úplnom centre a nevyhovujúce sú najhlavnejšie migračné trasy po meste. Náhodný turista prechádzajúci mestom vidí skutočne a bez preháňania rozpadnuté chodníky kritizované na  SOL už roky. Ide o oblasť svetelnej križovatky pri Hutníku a to z oboch strán cesty.

Dnes prinášame fotografie dokumentujúce stav verejne prístupných miest – chodníkov pred Progresom. Ide o frekventované miesto naozaj dobre viditeľné nielen z osobných áut, ale aj autobusov, ak trasou prechádzajú.

Nevyhovujúcou kvalitou chodníkov ale trpia najmä občania denne chodiaci po týchto zbytkoch chodníkov, keďže v 21. storočí pod pojmom chodník  by sme mali mať na mysli niečo úplne iné, ako vidíme na priložených fotografiách.

Úlohou tohto článku nie je zisťovať, komu patria pozemky a kto by mal či mohol údržbu vykonávať. Jednoducho ide o verejný priestor a ten má byť mestom udržiavaný tak, aby vyhovoval nielen po stránke funkčnej, ale aj bezpečnostnej a v neposlednom rade estetickej.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Chápeme, že všetko sa nedá naraz urobiť. Ale tu nie je systém. Nie aby sa to robilo postupne, raz jednu ulicu, potom druhú…. Ale všetky sú rozvŕtané a nič nedokončené, a keď, tak sa všetko musí opravovať /viď Hviezdoslavova ul./. Takmer na každom chodníku po daždi je jazero.

  2. Pre MELKO: možno by nezaškodilo, keby si to ty šiel postriekať. Keď to tebe nevadí, že to tu je ako na poli, tak pekne plať dane za tento bordel.

  3. Je to vidieť že nepracujú aktivační pracovníci, ani vysadené kvety sú neni, vždy boli na D. Štúra pri chodníku od Progresu vysadené kvety, teraz veľká burina. Ten kto píše že to má postriekat pán Majko nech to post rieka on, veď platíme dane, máme veľa nezamestnaných, tak nech sa niečo robí, áno pred Progresom je strašný chodník, veľa ľudí tade chodí, na zmrzlinu, do banky, do potravín a je to nebezpečné hlavne pre starších s barlami a celkovo neudržiavane priestranstvo, nielen park v strede je mesto…..

  4. Viem že to nie je argument ale po niekoľkých minútach hľadania na internete som zistil že téma chodníkov nie je žiadna Saredská špecialita ale skôr problém väčšiny miest na Slovensku.

  5. Mesto obyvatelom zvýši dane o 100% a este im aj prestane kosit aby viac usetrili a dali na stadion. Obyvatelom ojebu hlavu s biodiverzitou. Len tak dalej. Budu zarastene plochy plne komarov a potkanov

  6. Obyvateľ nehnevaj sa ale ty si absolútne nepochopil podstatu toho čo som napísal, ale ja sa za to na teba vôbec nehnevám.

  7. nech si doma nepokosia travu uz teraz ked ideme okolo Garbiarskej tak je tam kliestov a vselijakych chrobakov lutujem tych co byvaju na dolnych poschodiach musia mat asi pozatvarane okna pre ten hmyz

  8. Pán Majo, tak kedy sa do toho pustíte s Vašou stavebnou firmou ? Urobte niečo pre mesto aj Vy. Či len fotit a kritozovat viete … však to komunisti ešte robili ten chodník

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img