ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Núdzový stav sa skončí 13. júna. Kontroly zostávajú na Slovensko-Poľskej hranici

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

MV SR |MM| Núdzový stav sa skončí uplynutím 13. júna. Návrh na zrušenie núdzového stavu, ktorý vláda v dôsledku pandémie nového konavírusu vláda vyhlásila 16. marca 2020, predložil minister vnútra Roman Mikulec na rokovanie vlády v stredu 10. júna 2020.

K dátumu zrušenia núdzového stavu sa ruší pracovná povinnosť na zabezpečenie výkonu zdravotnej starostlivosti, takisto zákaz uplatňovania práva na štrajk. Zákaz uplatňovania práva pokojne sa zhromažďovať sa ruší už od stredy 10. júna.

Mimoriadna situácia vyhlásená uznesením vlády z 11. marca 2020 však trvá naďalej aj po ukončení núdzového stavu.

Vláda tiež schválila zmenu nariadenia, týkajúceho sa kontroly na vnútorných hraniciach Slovenskej republiky. V platnosti stále zostávajú kontroly na hraniciach s Poľskom. Ide o reakciu na stav, ktorý platí na základe recipročných dohôd s ČR, Maďarskom a Rakúskou republikou pri uvoľňovaní protipademických opatrení.

Kontrola vnútorných hraníc s Poľskou republikou a na medzinárodných letiskách teda zostáva zatiaľ nezmenená ako opatrenie s cieľom zníženia rizika šírenia koronavírusu na území Slovenskej republiky. Pri ceste do Poľska bude možné prechádzať cez cestné hraničné priechody Trstená – Chyžné, Vyšný Komárnik – Barwinek a železničný hraničný priechod Skalité – Zwardoň.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Včera jsem na chodníku viděl nějakou osamoceně na špacír jdoucí pitomou ženskou mezi 40-50, která měla tu roušku puntíkatou a zhotovenou z identické látky, jako její letní šaty a se stejným vzorem, jako kabelka a klobouček…
    Ona to bude nosit na držce i kdyby zbyla na zemékouli už jen sama a vsadím se, že než vyrazila, tak se štelovala před zrcadlem jednu hodinu…

    Hned jsem si vzpomněl na tu vaši obnošenou Pičutku z pezinského smetiska…, co jste si svobodně zvůlili za mistodržitelku Sorose…

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img