ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Tornádo v Poľsku spôsobilo škody na majetku

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

O tom, že dochádza k významným klimatickým zmenám už pochybuje asi len málo ľudí sledujúcich zmeny počasia dokonca už aj v našom zemepisnom pásme. Na Slovensku prichádza k zvyšovaniu priemernej ročnej teploty, výrazné a dlhotrvajúce suchá následne striedajú obdobia intenzívnych dažďov spôsobujúcich záplavy.

Veľké asfaltové a betónové plochy parkovísk a námestí počas dňa naakumulované teplom už aj v centrách miest spôsobujú problémy s ochladzovaním mestskej klímy v nočných hodinách, kedy by k tomuto prirodzenému procesu malo prichádzať. Necitlivými zásahmi a výrubom starých stromov v parkoch i popri cestách spôsobuje, že ľuďom v panelákoch sa horšie spí a trpí aj zver prichádzajúca o prirodzené možnosti úkrytu.

Dažďovú vodu ktorá by mala zostať tam, kde spadne z námestí odkanalizovávame a následne stromy počas sucha umelo zalievame. Úplne nepochopiteľné správanie sa a nielen plytvanie finančnými prostriedkami, ale hlavne narúšanie prírodných zákonitostí ktoré po tisícročia vytvárali podmienky pre náš život.

Už aj v našom pred desaťročím na extrémy počasia ešte kľudnom pásme dnes vidieť úkazy, ktoré sme sledovali iba ak v spravodajstve z americkej Floridy, Bahám či iných častí Karibiku. Treba ale povedať, že v týchto častiach sveta s prírodnými úkazmi ako napr. tornáda a hurikány počítajú a majú na to prispôsobené systémy varovaní, evakuačné plány a postupy a tiež stavby verejných budov a rodinných domov. Povedané inak, budovy v hurikánových oblastiach a tam, kde sú tornáda bežným javom, sú prispôsobené ako konštrukčne, tak aj ochrannými opatreniami montovanými napríklad na okná ppriamo pred príchodom hurikánu.

Zároveň v týchto oblastiach sú prispôsobené aj záchranárske zložky a to manuálmi a postupmi, ktoré aktivujú automaticky a riadia sa nimi nielen oni, ale samosprávy a samotní občania.

Tornádo iba pred niekoľkými hodinami prekvapilo aj susedné Poľsko, čo dokumentujú média.

Zdroj: Radio Bielsko

https://www.facebook.com/radiobielsko/

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img