ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

28. ročník Celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Peter Šuvada |  V dňoch 26. júla-02. augusta 2020 sa v Močenku uskutoční 28. ročník Celonárodného festivalu kresťanského divadla Gorazdov Močenok.

Súčasťou bude duchovný program, prednášky, súťažné aj nesúťažné divadelné predstavenia, ako aj tvorivé divadelné dielne. Registrácia divadelných súborov, ktoré sa majú záujem prezentovať na festivale, ako aj záujemcov do tvorivých divadelných dielní, či ostatných účastníkov festivalu, je možná na www.krediv.sk. Divadelné súbory sa môžu registrovať najneskôr do 30. 06. 2020, účastníci do tvorivých divadelných dielní a ostatní účastníci festivalu sa môžu registrovať do 05. 07. 2020.

Počas festivalu prebehne každoročná púť na Nitriansky hrad s odovzdaním festivalového posolstva otcovi biskupovi Mons. Viliamovi Judákovi. Za zaujímavosť tiež stojí napríklad výstava knihy Tajomstvo Zoborského kláštora. Autorom je močenský rodák otec biskup Mons. František Rábek, ordinár OS a OZ SR. Výstava sa začne už v nedeľu 26. júla a bude inštalovaná v miestnom kostole sv. Klimenta.

Festival, ako každý rok, vyvrcholí pontifikálnou sv. omšou v rodisku sv. Gorazda na Gorazdove – časť obce, ktorú bude celebrovať rodák J. Ex. Mons. František Rábek, ordinár OS a OZ SR.  Informácie na: www.krediv.sk a facebook.com/GorazdovMocenok. Všetkých srdečne pozývame.

Hlavní organizátori festivalu sú: Obec Močenok, OZ KREDIV, RKFÚ Močenok. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu Umenia.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img