ISSN 1337-8481

pondelok, 24. júna, 2024

Veľká Mača: Priviazali psa a nechali ho v lese. Vďaka polícii sa postavili pred súd

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

KR PZ Trnava |MM| Okresný súd v Galante rozhodol o vine z prečinu týrania zvierat a treste pre Ritu M. a jej syna Kristiána M., ktorí v novembri roku 2018 spoločne odviedli svojho približne ročného psa Ediho na odľahlé miesto pri potoku v blízkosti obce Veľká Mača, kde ho vôdzkou nakrátko priviazali o strom a odišli. Telo vychudnutého a uhynutého psa našiel koncom februára 2019 náhodný okoloidúci.

Spoluprácou policajtov z Obvodného oddelenia PZ v Sládkovičove a odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia PZ sa podarilo vypátrať páchateľov tohto trestného činu, ktorým bolo napokon vznesené obvinenie za prečin týranie zvierat.

Prokurátor sa s návrhom polície stotožnil a podal obžalobu. Sudkyňa obžalovaných odsúdila na trest odňatia slobody v dĺžke šesť mesiacov pre Ritu M. a dva mesiace pre Kristiána M. s podmienečným odkladom pre obidvoch.

Týranie zvierat je trestným činom, za ktorý páchateľovi hrozí trest odňatia slobody v dĺžka dva až päť rokov.

Týmto by sme zároveň chceli vyzvať všetkých občanov, ktorí sú svedkami týrania zvierat, majú informácie o týraní zvierat alebo majú podozrenie z týrania zvierat, aby podali trestné oznámenie a toto protiprávne konanie bezodkladne oznámili polícii.

Viac informácií na Zatúlané Psíky Šaľa: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2928349073879203&id=147849528595852

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Aky podmienecny trest? Toto spravi len osoba ktora ma posunuty emocny a moralny prab do takych sfer, ze tieto typy patria do ustavu. Dnes je to pes , zajtra to bude decko. A primitivne kmene treba potrestat primitivnym sposobom….

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img