ISSN 1337-8481

nedeľa, 23. júna, 2024

Stavebný odpad zo zberného dvora v Seredi odviezlo 77 áut

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

V dňoch od 19.5. do 21.5.2020 bol zo zberného dvora v Seredi odvezený stavebný odpad, ktorého sa na tomto mieste za rok nahromadí približne 2000 až 2500 ton. Tento odpad je nutné minimálne raz ročne odviezť.

Túto službu pre mesto vykonala firma PURA s.r.o. so sídlom v Dunajskej Strede, ktorá má podľa zmluvy s mestom Sereď vykonať službu naloženia, odvozu a zhodnotenia/zneškodnenia stavebného odpadu. Zo zberného odišlo tento raz 77 áut naplnených stavebným odpadom a spolu odviezli na zhodnotenie/zneškodnenie 1 793,7 ton tohto odpadu. Jednotková cena za tonu takéhoto odpadu činí podľa zmluvy 19,8 €/t, to znamená, že spolu mesto zaplatí za odvoz 35 515,26 €.

Drobný stavebný odpad majú občania mesta možnosť odovzdať na zbernom dvore celoročne. Ide o dopad, ktorý vzniká pri prerábke bytu, domu alebo strechy. Každý je pri vstupe povinný preukázať sa platným občianskym preukazom. Za odpad sa vyberá poplatok vo výške 30 € za tonu drobného stavebného odpadu.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img