ISSN 1337-8481

utorok, 18. júna, 2024

Uctiť si obete vojny prišli v dobových uniformách a na historických vozidlách

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Sereď /  Pri príležitosti 75. výročia víťazstva nad fašizmom a ukončenia II. svetovej vojny zorganizovalo Občianske združenie srbsko – slovenského priateľstva pietny akt kladenia vencov k Pamätníku osloboditeľov na Námestí slobody.

Deň víťazstva nad fašizmom slávime vždy 8. mája. Práve v tento deň, v roku 1945 skončila vojna, ktorá navždy zostane temným miestom našej histórie. Tento deň zostane navždy pamiatkou na tých, vďaka ktorým jednotlivci, národy i celé krajiny môžu žiť v slobode.

Oto Beňo z OZ srbsko – slovenského priateľstva povedal: „Tento rok je to 75 rokov od skončenia vojny, preto sme sa rozhodli uctiť si pamiatku hrdinov, ktorí položili život za našu slobodu tichou spomienkou a položením vencov k Pamätníku osloboditeľov. Aby sme spestrili túto chvíľu na námestí sme vystavili aj niekoľko kusov starej historickej vojenskej techniky.“

Z dôvodu pandémie platí na Slovensku zákaz zhromažďovať sa a organizovať podujatia za účasti širokej verejnosti. Preto sa pietna spomienka konala iba v úzkom kruhu. Organizátori vyjadrili poľutovanie nad tým, že sa toto stretnutie nemohlo konať za prítomnosti občanov. Sú ale presvedčení, že mnohí z nás na tento deň nezabúdajú a vo svojich myšlienkach si uctia pamiatku hrdinov, ktorí padli v bojoch na rôznych frontoch. Všetci si zaslúžia, aby sme si na nich v tieto dni spomenuli. Pretože mier a sloboda nie je samozrejmosť ale stála životy miliónov ľudí.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img