ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

Inštalácia zavlažovacích vakov na území Serede

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Minulý rok oddelenie životného prostredia na MsÚ v Seredi skúšobne nainštalovalo na novovysadených stromoch novinku – zavlažovacie vaky TREEGATOR. Celkovo bolo zakúpených a inštalovaných 10 ks v hodnote 314,- €.

Sú to plastové vaky, ktoré sa pomocou zipsu upevňujú okolo kmeňa stromu. V hornej časti vaku je napúšťací otvor, ktorým sa vak plní. Objem vaku je cca 55 – 57 litrov v závislosti od veľkosti priemeru kmeňa stromu. V spodnej časti vaku sú malé otvory, z ktorých voda pomaly vyteká. Pomalé vytekanie vody (5 – 9 hodín) umožňuje pozvoľné vsakovanie vlhkosti do pôdneho profilu. Stromy ju dokážu lepšie vstrebať a využiť. Vak navyše strom trochu pritieni a tým ho chráni pred prudkým slnkom a vysušením.

Keďže sa vaky osvedčili mesto sa rozhodlo v ich inštalácii pokračovať. Tento rok bolo zakúpených ďalších 50 ks za 1 356,- €, ktoré sú postupne pracovníkmi mesta inštalované k mladým stromčekom. Tie z nich počas obdobia sucha budú čerpať vlahu, čo podporí ich rast.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img