ISSN 1337-8481

piatok, 14. júna, 2024

Vláda chce od 22. apríla začať uvoľňovať opatrenia. Všetko prebehne v 4 fázach

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Premiér Igor Matovič predstavil počas pondelňajšej tlačovej konferencie plán uvoľňovania bezpečnostných opatrení. Plán nesie názov NIEČO ZA NIEČO a má 4 fázy, v ktorých sa budú postupne uvoľňovať tvrdé nariadenia. Prvé prevádzky a služby sa pritom začnú otvárať už v stredu 22. apríla. Premiér hovoril o dvojtýždňových intervaloch, po ktorých sa bude situácia vyhodnocovať. Či Slovensko po dvoch týždňoch prejde na fázu číslo dva bude závisieť od disciplinovanosti Slovákov a prípadného postupu pandemického ochorenia. Podľa Matoviča musíme byť však dvakrát viac obozretní. Dodal, že akonáhle sa zvýši počet nakazených, prevádzky znovu zavrie. A to aj tie, ktoré boli doteraz otvorené.

Zmena nastala aj v časoch pre nákupy dôchodcov. Po novom budú mať vyhradený čas od pondelka do piatka od 9:00 do 11:00. Taktiež ich vyzval, aby na nákupy nevyužívali počas dňa iné hodiny.

Premiér zároveň navrhne vláde pripraviť pre dôchodcov program stravných lístkov, za ktoré by si objednávali obedy v reštauráciách. Donášku obedov by robili taxikári, ktorí doteraz nemohli vykonávať svoju činnosť. Tento program ale bude musieť byť dôkladne pripravený a schválený vládou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img