ISSN 1337-8481

sobota, 22. júna, 2024

„Dnes a denne sa na Slovensku poškodzuje životné prostredie, ktoré neustane, kým sa slušní ľudia nespoja a nepostavia proti.“ – Ján Budaj, minister životného prostredia

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img

Dnes vláda I.Matoviča schválila svoj program. Kapitolu životného prostredia , ktorú obsahuje, som písal s odborníkmi a aktivistami, ktorým za ich dobrú prácu v tejto chvíli úprimne ďakujem. Je to ambiciózny program, ale dôležitejšie než slová, budú skutky. Namiesto obligátnej slávnostnej fotografie vlády nastúpenej pred vlajkoslávou preto pridávam fotografiu z havárie na jednej zo slovenských riek. Dnes a denne sa na Slovensku poškodzuje životné prostredie (na foto Slatina), ktoré neustane, kým sa slušní ľudia nespoja a nepostavia proti.


Mojim prvoradým cieľom bude ozdraviť samotný rezort a jeho organizácie. Aby sme mohli prejsť od deklarovanej ochrany ku uplatňovaniu práva. Na poškodzovanie životného prostredia sa treba dívať ako na poškodzovanie zdravia občanov a národného bohatstva, patriaceho nie iba nám, ale našim potomkom. Do programu vlády sme preto vložili napr. aj ENVIROpolíciu. Verím, že ochrana životného prostredia sa dá robiť oveľa razatnejšie. Poďme do toho! Pomôžte prírode!

Fotka Jana Budaja.
Zdroj: FB

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Treba budovať kanalizácie v obciach, aby sa splašky namiešali s dažďom a potom tiekli aj do riek, ale aj vyplavovali ulice ako to bolo v minulom roku …

  2. Treba urobiť poriadok aj s našimi spoluobčanmi v osadách, ktorí všetku špinu nosia k potokom a tam aj špinia. Ale aj naši ľudia vyvážajú odpad buď do lesa, alebo popri cestách, aby nemuseli platiť, hlavne stavený odpad.

  3. A preco by sme mali za vsetko len platit? Ved platime nemale dane tak preco este aj za stavebny odpad? Ved ten moze mesto darovat tomu kto ho opetovne pouzije na podkladku na stavbach alebo ho mesto zrecykluje na podkladku ciest ci chodnikov a podobne. Potom ked je niekto pazravy na meste a spoplatnuje takýto odpad tak sa necudujme ze to ludia jebnu barskde.

Comments are closed.

UPOZORNENIE:
- Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
- Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
- Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
- Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
- Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
- Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
- Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -spot_img
- Inzercia -
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
- Inzercia -spot_img
spot_img